W dniu 18 grudnia br. Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, obok m.in. Politechniki Świętokrzyskiej, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, znalazł się w gronie instytucji, wyróżnionych przez samorząd województwa świętokrzyskiego Honorową Odznaką Województwa Świętokrzyskiego za osiągnięcia w zakresie edukacji, kultury i ochrony regionalnego dziedzictwa przemysłowego. Odznakę w imieniu instytucji i Powiatu Koneckiego mieli zaszczyt odebrać: Sekretarz - Zbigniew Sadorski, Dyrektor ZZH - Maciej Chłopek.
Czytaj cały artykuł... Honorowa Odznaka Województwa Świętokrzyskiego dla ZZH w Maleńcu
Wigilia w SOSW w Baryczy
19 grudnia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczy w Baryczy, jak co roku w okresie przed świątecznym, zorganizowano wspólną Wieczerzę Wigilijną. Przy opłatku, oprócz wychowanków i opiekunów nie zabrakło duchownych, którym przewodniczył proboszcz i dziekan ks. Jacek Wieczorek z parafii św. Mikołaja w Końskich oraz przedstawicieli władz samorządowych na czele ze starostą koneckim Grzegorzem Piecem, któremu towarzyszyli: Dariusz Banasik, Wojciech Owczarek i Danuta Leśniewicz członkowie Zarządu oraz Izabela Arwaj prezes Towarzystwa Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”.
Czekali na nią wiele lat
Ulica Warszawska w Końskich , to tu otwarto nową strażnicę Państwowej Straży Pożarnej. Budynek jest wyposażony w kilkanaście boksów dla specjalistycznych pojazdów oraz nowoczesny sprzęt ratowniczo – medyczny. Józef Bryk, wojewoda świętokrzyski przypomniał, że działka, na której powstała jednostka należała wcześniej do Starostwa Powiatowego w Końskich. Urząd przekazał ją Państwowej Straży Pożarnej w 2017 roku. Z kolei budowa rozpoczęła się 2023 roku.
Słodki gest wsparcia dla pacjentów koneckiego ZOL-u
W środę 17 grudnia br. miało miejsce w przekazanie kilkudziesięciu słoików miodu dla pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczym oraz Hospicjum z terenu koneckiego szpitala. Inicjatywa została zrealizowana dzięki współpracy Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej oraz Starostwa Powiatowego w Końskich. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu – Dariusz Banasik i Wojciech Owczarek, dyrektor ZOZ Końskie – Anna Gil oraz Józef Kołaczek – prezes gminnego Koła Pszczelarskiego w Fałkowie i Tadeusz Cieślak – prezes gminnego Koła Pszczelarskiego w Radoszycach.
Czytaj cały artykuł... Słodki gest wsparcia dla pacjentów koneckiego ZOL-u
Ogłoszenie
STAROSTY KONECKIEGO
Na podstawie § 9 ust. 2, 4 i 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 lutego 2024 roku w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2024 r., poz. 290).
informuję, że w dniu 22 grudnia 2025 roku w godz. 1700 - 1800
w ramach treningu systemu ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej, generowane będą sygnały przez syreny alarmowe oraz dźwiękowe sygnały akustyczne na terenie powiatu koneckiego. Zachowaj spokój.
Kolejne zmiany infrastruktury drogowej w Powiecie Koneckim
W dniu 17 grudnia br. dokonano ostatecznego odbioru zrealizowanego już zadania inwestycyjnego w postaci wykonania nowej nawierzchni drogowej na długości 1380 mb oraz chodnik na długości 278 mb w gminie Słupia Konecka. Inwestycja realizowana został we współpracy Powiatu Koneckiego z Gminą Słupia Konecka, a wartość odebranych robót to przeszło milion złotych. Zadania realizowane były pod nazwą: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1442 T Stąporków – Radoszyce – Słupia – Włoszczowa w km 39 918 – 40 + 196 na długości 278 mb w m. Słupia oraz przebudowa drogi powiatowej Nr 1371 T Łopuszno – Mnin – Ruda Pilczycka na długości 1380 mb.
Czytaj cały artykuł... Kolejne zmiany infrastruktury drogowej w Powiecie Koneckim
Wigilijne spotkanie z uczestnikami PŚDS w Stąporkowie
We wtorek 16 grudnia br. uczestnicy i pracownicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Stąporkowie zaprosili na świąteczne spotkanie starostę koneckiego - Grzegorza Pieca i osoby, które zawsze wspierają działania tej instytucji. Wśród zaproszonych znalazła się również Urszula Przygodzka - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich. W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła zabierając głos dyrektor placówki Beata Brzozowicz Dzitkowska, a następnie życzenia złożyli: starosta konecki i dyrektor PCPR w Końskich.
Czytaj cały artykuł... Wigilijne spotkanie z uczestnikami PŚDS w Stąporkowie
Ogłoszenie Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami
Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością wykonania kopii bezpieczeństwa materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w postaci elektronicznej, w dniu 2 stycznia 2026 r. Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, w tym Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej , nie będzie prowadził obsługi interesantów.
Ponadto mogą wystąpić utrudnienia z korzystania z systemu Geoportal.
Czytaj cały artykuł... Ogłoszenie Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami
Starostwo przyjazne dla osób ze szczególnymi potrzebami
W dniu 16 grudnia 2025 r. w Starostwie Powiatowym w Końskich odbyło się spotkanie w sprawie przeprowadzenia audytu budynku Starostwa pod kątem dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. W spotkaniu udział wzięli Piotr Czarnota – Ekspert ds. doradztwa w zakresie audytów Wydział Projektów i Jarosław Madaj – Ekspert ds. wsparcia i współpracy z NGO Oddział Łódzki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Grzegorz Piec – Starosta Konecki, Dariusz Banasik – Członek Zarządu Powiatu, Paweł Goraj – Koordynator ds. dostępności, Barbara Mariańczyk – Naczelnik Wydziału Inwestycji Zamówień Publicznych i Mienia Powiatu, Paweł Kubiak – członek Zespołu do spraw dostępności w Starostwie Powiatowym w Końskich oraz Renata Doniecka – koordynator projektu „Dostępny Samorząd 2.0”.
Czytaj cały artykuł... Starostwo przyjazne dla osób ze szczególnymi potrzebami
Wsparcie, które daje mobilność
W poniedziałek 15 grudnia br. odbyło się uroczyste przekazanie nowego busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Rozwoju Powiatu „Wszechnica Konecka”. Uroczystość była ważnym wydarzeniem dla całej społeczności WTZ, ich uczestników i kadry. Koszt zadania pod nazwą: „Zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózku inwalidzkim” w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze D wyniósł łącznie 267 771 zł, z czego 253 112 zł pochodziło ze środków PFRON, a resztę kwoty pokryła dotacja Powiatu Koneckiego.
Dostojny jubileusz w MGOKiS w Stąporkowie
W piątek 12 grudnia br. miał miejsce drugi dzień obchodów 70-lecia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie. Na tym pięknym jubileuszu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, organizacji, stowarzyszeń i instytucji działających na terenie gminy. Galę poprowadził, jedyny w swoim rodzaju Marcin Michalczyk, który nie tylko niezwykle profesjonalnie urozmaicił ten wyjątkowy wieczór, ale zabawnymi komentarzami wprowadził zebranych gości w urokliwy humor. Na początek wydarzenia organizatorzy przygotowali film prezentujący zdjęcia i opowiadający o historii jednostki kultury w Stąporkowie.
Czytaj cały artykuł... Dostojny jubileusz w MGOKiS w Stąporkowie
Dobro ma głos i rytm
W niedzielę 14 grudnia br. w gminnej hali sportowej w Radoszycach odbył się powiatowy finał ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Jest to coroczny projekt społeczny mający na celu przede wszystkim pomoc mentalną i materialną dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Wydarzenie zgromadziło wolontariuszy, mieszkańców i zaproszonych gości tworząc atmosferę pełną radości, pomocy i solidarności. Niedzielną uroczystość uświetniły liczne pokazy taneczne i wokalne, które spotkały się z ciepłym odbiorem publiczności. Energia płynąca od występujących artystów była pełna życzliwości oraz pozytywnych emocji oddając tym samym odpowiednio charakter wydarzenia.
Relikwie św. Jana Pawła II trafiły do Końskich
W czwartek 11 grudnia br. delegacja w składzie: starosta konecki – Grzegorz Piec, burmistrz Miasta i Gminy Końskie – Krzysztof Obratański oraz proboszcz parafii św. Mikołaja w Końskich – ks. Jacek Wieczorek wybrali się wspólnie do Krakowa, by tam odwiedzić Księdza Kardynała Arcybiskupa Stanisława Dziwisza. Celem wyjazdu był odbiór relikwii świętego Jana Pawła II, które staną się ważnym duchowym symbolem dla społeczności powiatu koneckiego. Moment przekazania relikwii miał uroczysty i symboliczny charakter, niosąc za sobą przesłanie jedności, pamięci oraz duchownego dziedzictwa Papieża Polaka, którego działania zapisały się na kartach historii całego kraju.
Czytaj cały artykuł... Relikwie św. Jana Pawła II trafiły do Końskich
Ozdobią każdy stół wigilijny
9 grudnia bieżącego roku w Starostwie Powiatowym w Końskich, zagościł Bożonarodzeniowy klimat. A wszystko za sprawą przepięknej wystawy stroików i ozdób choinkowych, połączonej z kiermaszem, który przygotowały Warsztat Terapii Zajęciowej działające przy Towarzystwie Wspierania Rozwoju Powiatu - „Wszechnica Konecka”. Przygotowane w tej placówce stroiki cieszyły się dużym zainteresowaniem pracowników starostwa. Z tej okazji skorzystali również członkowie Zarządu – Dariusz Banasik i Wojciech Owczarek oraz prezes TWRP „Wszechnica Konecka” – Izabela Arwaj, którzy nabyli, to śliczne rękodzieło wykonane rękoma podopiecznych koneckich WTZ – ów.
©2026 niepelnosprawni.konecki.powiat.pl