niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

„Paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie” to zbiórka żywności i artykułów chemicznych, która trwa od 14.11 do 01.12. Dary zbierane są w Starostwie Powiatowym w Końskich w godzinach 7.30 - 15.30 (Pokoje 201-202). Akcja ta została zainicjowana na terenie województwa świętokrzyskiego przez Starostę Kieleckiego Mirosława Gębskiego, a do udziału w niej, poza Powiatem Koneckim włączyły się również Powiaty: Jędrzejowski, Włoszczowski oraz Opatowski.

W czwartek 16 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Końskich z inicjatywy Starosty Koneckiego Grzegorza Pieca odbyło się spotkanie organizacyjne poświęcone tej akcji pomocowej. Poprowadził je naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Marian Wikiera. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego, jednostki strzeleckie: 2026 i 2160, przedstawiciele koneckiego Hufca ZHP oraz kół gospodyń wiejskich. W wydarzeniu wziął także udział ks. Dariusz Stańczyk z parafii w Gowarczowie. Kapłan został odznaczony w 2016 r. przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła na Wschodzie, za krzewienie polskiej kultury i tradycji narodowych, za działalność na rzecz polskich mniejszości narodowych. Warto podkreślić, że ksiądz Dariusz dotychczas pracował głównie na Litwie oraz w Rosji. 

Co można podarować? Wszystko to, co jest potrzebne do codziennego funkcjonowania, czyli żywność, środki chemiczne, odzież, obuwie. Zbiórka skierowana jest zarówno dla osób starszych jak i tych najmłodszych, dlatego środki higieniczne będą także mile widziane.  Podobnie jak książki, zabawki oraz artykuły piśmiennicze w bardzo dobrym stanie oraz podarunki świąteczne.

Wzorem lat poprzednich dary zostaną dowiezione jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Beata Kij