niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Mateusz Mazur z Kielc zdobył Puchar Starosty, zajmując I miejsce w ogólnopolskim konkursie o powiecie koneckim „Wiedzą zabić wirusa - dwa pytania w samo południe”. Pan Mateusz wygrał również pięciokrotnie Nagrodę Dnia w postaci książek o tematyce regionalnej. Po 10 dniach rywalizacji Komisja Konkursowa przygotowała Klasyfikację Ogólną Konkursu, wyłaniając 12 Laureatów (3. i 10. Miejsce ex aequo). Wszyscy otrzymali pamiątkowe Dyplomy za udział w Konkursie i zostali uhonorowani publikacjami regionalnymi.

„Jak okazało się, walka i rywalizacja czasowa pomiędzy uczestnikami konkursu dostarczyła sporo emocji. Wszyscy uczestnicy byli niezwykle zaangażowani. Konkurs był doskonałym upowszechnieniem wiedzy regionalnej, świetną formą rozrywki na wypełnienie tego trudnego czasu. Wierzę, że zmagania i rywalizacja z zakresu wiedzy na temat naszej małej ojczyzny, pozwoliła choć w części, stać się chwilą potrzebnego wytchnienia i pożyteczną rozrywką. Składam serdeczne podziękowanie i gratulacje Uczestnikom i jednocześnie Laureatom, ponieważ każdy z nich był zwycięzcą tego konkursu - podsumował Starosta Konecki - Grzegorz Piec.

Cieszy nas, że ta forma spotkała się z szerokim zainteresowaniem. Z tego też tytułu zamierzamy w najbliższym czasie przygotować kolejne zagadki historyczne. Chcemy dalej zmagać się z wirusem orężem wiedzy. O szczegółach wkrótce.

Komisja Konkursowa