niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Na uroczystej gali w Filharmonii Świętokrzyskiej w dniu 28 października poznaliśmy wszystkich nominowanych do nagród w plebiscycie „Świętokrzyski Anioł Dobroci”. W tym roku wyjątkowo w kategorii indywidualnej nagrodzono statuetkami dwie osoby: Ewę Sałaj, wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół „Nasz Dom” z Piekoszowa oraz Urszulę Przygodzką – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich. W kategorii zespołowej ta zaszczytna nagroda trafiła do Anny i Edwarda Zawieruchów, którzy prowadząc rodzinny dom dziecka wychowali do tej pory 23 dzieci. Warto zaznaczyć, że wśród wielu nominowanych znalazł się również Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Stąporkowie.

Organizatorem wydarzenia, które ma na celu uhonorowanie osób niosących pomoc innym oraz angażujących się w sposób daleko wykraczający poza ramy ustawowych obowiązków, był Samorząd Województwa Świętokrzyskiego. Nagrody wszystkim laureatom wręczali: Andrzej Będkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Renata Janik – Wicemarszałek oraz Andrzej Pruś, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Całość uświetniły, ujmując w artystyczne ramy, występy uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach i zaproszonych solistów.

Opracował: Adam Kubka