niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Już 8 lipca, w Parku Miejskim im. Małachowskich w Końskich, odbędą się XXIV Kuźnice Koneckie, które są cyklicznym przedsięwzięciem promocyjnym Powiatu Koneckiego. Tegoroczne Kuźnice będą przebiegać pod hasłem „GLORIA VICTIS 1863”. Hasłem tym chcemy przypomnieć o jednym z najważniejszych w historii naszej ojczyzny zrywie niepodległościowym, jakim było powstanie styczniowe i włączyć się w ogólnokrajowe obchody jego 160. rocznicy.  „Kuźnice Koneckie”, to nie tylko wydarzenie, to powiatowe święto, którego zadaniem jest wyeksponowanie potencjału kulturowego, gospodarczego i turystycznego wszystkich ośmiu gmin powiatu koneckiego.

To przede wszystkim dla mieszkańców naszego powiatu możliwość spędzenia wolnego czasu w miłej atmosferze. Szykujemy dla przybyłych wiele atrakcji, które dla ułatwienia postanowiliśmy zorganizować w kilku strefach tematycznych. Będzie strefa relaksu, w której skumulowane zostaną przede wszystkim atrakcje dla dzieci, a wśród nich: mobilny plac zabaw, animacje, zajęcia sprawnościowe, pokazy. 

Strefa historyczna, a w niej obóz powstańców styczniowych, pokazy i wystawy, by poczuć atmosferę 1863 roku. I oczywiście także strefa gastronomiczna, w której można będzie skosztować specjałów przygotowanych przez restaurację Leliwa, futtracki i Koła Gospodyń Wiejskich. W strefie promocyjnej znajdą się m. in.: stoiska gminne, lokalnych twórców i wytwórców, czyli to czym powiat konecki może się pochwalić. Główną strefą będzie oczywiście scena, na której zaprezentuje swój talent nasza młodzież i oczywiście wystąpi gwiazda wydarzenia, którą w tym roku będzie zespół „Piękni i młodzi”.

Kulminacją tegorocznych Kuźnic będzie dyskoteka pod gwiazdami, którą poprowadzi D.J Eryk

Serdecznie zapraszamy.