niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

To spotkania inspirowane daną porą roku, które mają już cykliczną rangę. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Baryczy w ten sposób włącza się w obchodzony w październiku Światowy Dzień Warzyw i Owoców, jednocześnie przypominając nam wszystkim o smakach danej pory roku. Jak wielokrotnie podkreślano, warto zdrowo się odżywiać i sięgać, jak najczęściej, do warzyw i owoców, których z pewnością nie brakuje na polskiej ziemi.

„Cieszę się, że w naszej szkole branżowej uczniowie mają doskonałą okazję wzbogacać swoje umiejętności kulinarne, ale także są pewnego rodzaju ambasadorami zdrowych nawyków żywieniowych. Kadra dydaktyczna Ośrodka przygotowuje i zwraca uwagę naszym uczniom, że to co możemy spożywać na co dzień powinno być zarówno smaczne, ale także zdrowe. Różnorodność warzyw i owoców, które znajdujemy w naszych ogródkach i ogrodach, daje nam szerokie spektrum inspiracji i doskonalenia warsztatu wydobywania niezapomnianych smaków i z tego chcą korzystać nasi podopieczni” – podkreślał podczas spotkania Jan Słuszniak – dyrektor Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Baryczy.

Umiejętności kulinarne prezentowane podczas czwartkowego spotkania ze smakami jesieni podziwiali również zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in.: starosta – Grzegorz Piec, członek Zarządu - Jarosław Staciwa, dyrektor PUP – Jacek Werens, naczelnicy koneckiego Starostwa – Marian Wikiera i Krzysztof Stachera, oraz leśnicy  w osobach: Zbigniewa Ziętka i Ireny Raczyńskiej. Uczniowie pod czujnym okiem kadry pedagogicznej: Grażyny Tomali, Hanny Zielińskiej i Moniki Brzozowicz, sprawdzali również swoją wiedzę, w przygotowanych okolicznościowych quizach, gdzie np. dobierano w pary poszczególne elementy tej samej rośliny. 

Paweł Kubiak