niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W dniu 27 kwietnia br. w siedzibie Miejsko Gminnego Domu Kultury w Końskich odbyła się konferencja prasowa XI Koneckich Dni Profilaktyki. Konferencja oficjalnie rozpoczęła realizacje zaplanowanych na ten rok prelekcji, wykładów i szkoleń. W spotkaniu udział wzięli: samorządowcy z terenu powiatu koneckiego, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, oraz przedstawiciele służb mundurowych, którzy wspólnie realizować będą program tegorocznych Koneckich Dni Profilaktyki. Bogdana Sobonia – starostę koneckiego w tym dniu reprezentował - Andrzej Marek Lenart - wicestarosta konecki.

 

„Bardzo ważną rzeczą jest uświadomienie wszystkim uzależnionym ich indywidualnych problemów, a zarazem zniwelowanie w jak największym stopniu skutków pewnych zagrożeń wynikających z nie ostrożności lub samej niewiedzy, jakie mogą nas w życiu spotkać” – podkreślał Andrzej Marek Lenart – wicestarosta konecki.

Tegoroczne hasło Koneckich Dni Profilaktyki brzmi: „Rodzina – Twój Przyjazny Świat”. Jak dowiedzieliśmy się ze szczegółowego harmonogramu, w tym roku także nie zabraknie spotkań poświęconych tematyce narkomanii i dopalaczy, alkoholizmowi, bezpieczeństwu w podejmowaniu pracy za granicą i handlu ludźmi. Będą prowadzone również spotkania na temat uzależnienia od Internetu i komputera. Patronat nad Dniami objęli: Bogdan Soboń - starosta konecki, Krzysztof Obratański - burmistrz MiG w Końskich, oraz Dorota Łukomska - burmistrz MiG Stąporków.

Na konferencji został przedstawiony szczegółowy harmonogram działań, które w bieżącym roku rozpoczęły się już  12 kwietnia i potrwają do 16 czerwca.

Dodatkowo, poza działaniami ujętymi w harmonogramie prowadzone będą również spotkania profilaktyczne przez cały rok kalendarzowy.

Harmonogram działań otwartych dla mieszkańców w ramach XI Koneckich Dni Profilaktyki

Pobierz

Harmonogram XI Koneckich Dni Profilaktyki

Pobierz