niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Uroczyście i w doborowym towarzystwie żegnano tegorocznych absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. Były nagrody, wyróżnienia, dyplomy, a nawet grawertony dla wyróżniających się uczniów. W uroczystej gali udział wzięli absolwenci, wychowawcy i nauczyciele, rodzice, a także samorządowcy. Wśród obecnych na uroczystości znaleźli się między innymi: Adam Jarubas – marszałek województwa świętokrzyskiego, Bogdan Soboń – starosta konecki, Grażyna Michalska i Czesław Kurcbart – członkowie Zarządu powiatu koneckiego, Kazimierz Pasterczyk – radny Rady powiatu koneckiego, oraz Piotr Pałgan – przewodniczący Rady gminy Ruda Maleniecka.

 

„Pierwszy i ostatni dzień w szkole z pewnością są ciężkie i bardzo emocjonalne. Niech to będzie czas najmilszych waszych wspomnień, wspaniałych przyjaźni i sukcesów na miarę możliwości. Wchodzicie w kolejny nieznany jeszcze dla was etap edukacji. Przed wami droga ku indywidualnemu rozwojowi. Pamiętajcie już teraz pracujecie nad swoją przyszłością. Już jesteśmy z was bardzo dumni, za co dziękujemy również waszym nauczycielom i rodzicom. Nie marnujcie już odkrytych talentów” - podkreślała Beata Salata – dyrektor II LO w Końskich.

Decyzją Kapituły Nagrodę Absolwenta Roku 2016 otrzymali: Martyna Wieczorek, Piotr Ambroszczyk, oraz Konrad Komisarczyk.

Ambasadorami Szkoły postanowiono wyróżnić następujących absolwentów: Magdalenę Fijałkowską, Agnieszkę Grzegorczyk i Anitę Bobę.

Podczas spotkania wielokrotnie podkreślano trud i zaangażowanie absolwentów szkoły, który zaprocentował licznymi nagrodami na wielu prestiżowych konkursach. Szczególne słowa uznania skierowano w stronę klasy akademickiej, gdzie znajdowało się najwięcej uczniów ze średnią powyżej 4,75. Rodzicom najzdolniejszych uczniów pogratulowano specjalnymi podziękowaniami.

Opracował: Paweł Kubiak