niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W sobotę 5 marca br. odbyła się jedna z ciekawszych imprez o charakterze turystycznym w naszym powiecie. Konecki Oddział PTTK, wraz z Klubem Turystyki Aktywnej PTTK - „Pasat” zorganizował, po raz 41 Rajd Bab, który cieszy się jak zawsze wielkim zainteresowaniem. Ponad 330 uczestników zorganizowanych w kilkuosobowe drużyny wyruszyło na trasę by rywalizować w różnych konkurencjach o nagrody i zaszczytne miejsca.

Wśród „Rajdowiczów” pojawiła się również młodzież reprezentująca koneckie szkoły, a były to między innymi: Publiczne Gimnazjum i Szkoła Podstawową w Fałkowie, Zespół Placówek Oświatowych w Pomykowie, Publiczne Gimnazjum w Białaczowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Końskich, oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich. Tegoroczna Meta Rajdu, znajdowała się w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli. Tam też rozlosowano nagrody, a wszystkim Paniom z okazji ich święta podarowano słodkie upominki. Nad oficjalnym zakończeniem czuwał prezes Koneckiego Oddziału PTTK - Wojciech Pasek, który umilając zgromadzonym czas, przedstawił prezentację o koneckich zabytkach. Następnie wręczył Specjalne podziękowanie za udostępnienie obiektu na potrzeby Rajdu otrzymał dyrektor - Czesław Staciwa. Wśród zaproszonych gości znalazł się burmistrz MiG Końskie – Krzysztof Obratański, który z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet na ręce Barbary Olszowy złożył kwiaty, wraz z najserdeczniejszymi życzeniami dla wszystkich Pań. Starostę koneckiego – Bogdana Sobonia, w tym dniu reprezentował - Krzysztof Stachera, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia.

Reprezentanci samorządów mieli także okazję nagrodzić najlepsze zespoły.

Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Końskich - „FC Malinowscy” otrzymując puchar, statuetki, medale, oraz nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy  wydawnictwa turystyczne). Na kolejnych miejscach uplasowali się:

2. Drużyna „Śpioszki”

3. Grupa przyjaciół „Solo Duo Makłowicza"

4. „Syrenki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Końskich

5. „Bamboszki” z ZSP Nr 1 w Końskich

6. Rodzina Miśkiewiczów

7. Drużyna „Energetyczne Nałęczowianki”

8. Drużyna rodziny Ziółkowskich „Sami swoi”

9. Drużyna z Oddziału PTTK w Skarżysku – Kam.

10. „Gorące fistaszki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Końskich

11. Rodzina Dybasiów z Końskich i Włodarczyków z Warszawy

Na zakończenie w drodze losowania wybrano Miss Rajdu, którą została - Zofia Kowalska z Drużyny - „Śmieszki”. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!