niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Ponad 80 osób stawiło się w sobotni poranek na starcie – Letniego Rajdu – PIECHOTĄ DO NIEBA, zorganizowanego przez Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Kultury oraz Powiatowe Konto Pomocy. „Naszym celem jest szeroko pojęta integracja społeczna wszystkich grup wiekowych, w propagowaniu zdrowego stylu życia, a więc przede wszystkim aktywności fizycznej. Nie bez znaczenia w tej formie spędzania wolnego czasu jest promocja turystyki pieszej, która odsłania przed nami piękno otaczającej nas przyrody. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z naszego zaproszenia wspierając jednocześnie działalność charytatywną Stowarzyszenia. Pogoda jest piękna, a jeszcze grzeje nas Piec” – podkreślała z humorem Danuta Leśniewicz – prezes Stowarzyszenia Powiatowe Konto Pomocy.

Rajd odbył się pod honorowym patronatem Starosty Koneckiego – Grzegorza Pieca. W sobotnim marszu udział wzięli również: Jarosław Staciwa – członek Zarządu Powiatu Koneckiego oraz Wojciech Owczarek – radny Rady Powiatu Koneckiego.

Trasa rajdu liczyła około 12,5 km i prowadziła duktami leśnymi, począwszy od miejscowości Izabelów, przez Piekło, w kierunku Nieba. Na czele rajdu stanęła znana koneckiej społeczności, sportsmenka i jednocześnie jedna ze współorganizatorek rajdu – Beata Kij. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia pomysł zrodził się spontanicznie, a symboliczne wpłaty zostały podzielone zarówno na organizację samego rajdu ale, co bardzo istotne, wsparcie Stowarzyszenia Powiatowe Konto Pomocy. Wszyscy uczestnicy rajdu dotarli kilka minut po 13:00 do Nieba, gdzie czekało na nich ognisko integracyjne i słodki poczęstunek. Dla najmłodszych przygotowano okolicznościowe pamiątki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Końskich. Wszyscy uczestnicy otrzymali także pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom rajdu za udział i jednocześnie wsparcie charytatywne Stowarzyszenia.