niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W ostatni piątek listopada w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Baryczy, odbyła się skromna, ale jednocześnie podniosła uroczystość 100 - lecia istnienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W tej wyjątkowej chwili nie zabrakło władz statutowych Towarzystwa, jego członków i działaczy oraz przedstawicieli władz samorządu Powiatu Koneckiego. „Dzisiejsza uroczystość, to hołd dla tych wszystkich ludzi, którzy działają i działali w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, pamiętając jednocześnie, że to cała rzesza ludzi dobrej woli” – podkreślał prezes TPD w Końskich – Bogdan Soboń.

Podczas spotkania przypomniano rys historyczny organizacji, następnie podopieczne Towarzystwa opowiedziały zgromadzonym gościom, dlaczego z tak wielkim utęsknieniem czekają na kolejne kolonie organizowane przez konecki oddział Towarzystwa. Szczególne słowa uznania i wdzięczność, za ogromne i wieloletnie zaangażowanie skierowane zostały do wiceprezes – Marii Stanek.

W tym szczególnym dniu zostały wręczone również okolicznościowe medale i wyróżnienia. Medal Jordana trafił do Zdzisławy Magdziarz, która jest zaangażowania w działalność TPD od 1967 roku. Słowa szczególnego podziękowania skierowane zostały do Henryki Gierczak, jako najstarszej członkini TPD w Końskich. Następnie złotymi odznakami uhonorowano: Mirosławę Ziomek, Irenę Redwanowską, Annę Mikołajewska-Pająk, Barbarę Wojciechowską, Marzenę Czapelską oraz Jarosława Drzazgę. Srebrne odznaki trafiły do: Joanny Soboń, Krzysztofa Stachery i Jana Słuszniaka. Wśród odznaczonych odznaką „Przyjaciół dzieci” znaleźli się: Magdalena Cybulska, Stanisław Marczak, Dariusz Kowalczyk i Krzysztof Jasiński.

Władze samorządu Powiatu Koneckiego reprezentował członek Zarządu – Jarosław Staciwa. Zebranym gościom, podniosłe chwile uprzyjemniał występ zespołu „Królewiaczki”.

Opracował: Paweł Kubiak