niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

- Jubileusz ponad 120-letniej tradycji jaką jest tworzenie i rozwijanie przez tak długi czas ducha spółdzielczości, to niezwykła okazja do świętowania. To także ogrom historii towarzyszącej powstaniu i utrzymaniu Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Końskich na przestrzeni dwunastu dekad – mówił Bogdan Soboń, starosta konecki do Zarządu, Pracowników spółdzielni w czasie jubileuszu, który odbył się w MARKIZIE.

 

- To zapewne setki postaci, które w tym czasie współtworzyły i stanowiły o jej istnieniu. To ludzkie historie przeplatane kontekstem społeczno-ustrojowym. Dzisiejsze czasy, znakiem których są wielkie markety o zagranicznym kapitale, nie sprzyjają powstawaniu spółdzielni. Tym większe moje uznanie kieruję do Pana i Zespołu, który współtworzy znakomitą na lokalnym rynku markę, od wielu lat rozwijając ją i prowadząc ku sukcesom – dodał z uznaniem starosta Soboń. List gratulacyjny i okolicznościowy prezent ofiarował na ręce prezesa Stanisława Harazińskiego.

Licznie przybyłych na tak szczytny jubileusz gości witali: prezes Stanisław Haraziński oraz Anna Prządo, przewodnicząca Rady Nadzorczej.

Obecni byli m.in.: Ryszard Jaśkowski, zastępca prezesa zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem”, Adam Sosnowiec, prezes zarządu „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bochni, Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa, starosta Bogdan Soboń, Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich, Michał Pękala, wójt gminy Radoszyce, Radosław Orzelski, wicewójt gminy Smyków. Nie mogło zabraknąć tych, którzy przez dekady tworzyli Spółdzielnię: pracowników i członków oraz przedstawicieli odbiorców usług PSS-u.