niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W niedzielę 18 czerwca na zbiorniku wodnym w Czarnej gmina Stąporków, po raz kolejny odbyły się zawody o Puchar Starosty Koneckiego. Zawody rozegrały się w kategorii Open, jednak większość zawodników wybrała metodę spławikową. Najwięcej złowionych okazów to płocie, okonie i karpie. Oczywiście wszystkie ryby wróciły bezpiecznie do wody. Do rywalizacji stanęło ponad dwudziestu zawodników.

 

Najlepszy okazał się Grzegorz Piętek, II miejsce zajął Zbigniew Świercz, zaś III Hubert Milcarz. Nie zabrakło też wyróżnień za IV i V miejsce. Tradycją tego wydarzenia jest również spotkanie wędkarzy z rodzinami i gośćmi. Jak zwykle niezawodną obecnością okazali się: Bogdan Soboń, starosta konecki oraz radni Rady Powiatu: Czesław Kurcbart, Dariusz Młodawski, Łukasz Świerczyński, którzy wręczyli zwycięzcom puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Artur Werenc, prezes koła PZW w Stąporkowie wręczył staroście pamiątkowy puchar w podziękowaniu za niezawodną, wieloletnią współpracę i pomoc przy organizacji zawodów.

- Te zawody, podobnie jak wiele innych lokalnych inicjatyw środowiskowych, wpisały się w kalendarz dorocznych wydarzeń i cieszą się uznaniem środowisk, dla których są organizowane. Tym bardziej miło jest mi wśród was gościć – mówił starosta Bogdan Soboń.

- Nasze spotkania pokazują, że jedność buduje; że starosta nie jest tylko „urzędową figurą”, ale człowiekiem, który chce i jest blisko ludzi i ich codzienności – mówią radni powiatowi z terenu gminy Stąporków, którzy również wspierają tę inicjatywę.