niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Spotkanie Noworoczne w Powiecie Koneckim odbyło się po raz osiemnasty. Na zaproszenie samorządu powiatu przybyli przedstawiciele szczebla władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, ale również przedsiębiorcy oraz ludzie kultury i sztuki. Podsumowanie mijającego roku miało miejsce w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich. Spotkanie otwierał występ Chóru Kolegiackiego im. bł. ks Kazimierza Sykulskiego, który na początek zaśpiewał kolędę „Bracia, patrzcie jeno”.

 

„Cieszę się, że powiat się rozwija i mam nadzieję, że tak będzie nadal. Mijający rok był dla naszej społeczności dość pomyślny, a wszystko dzięki wzajemnej zgodzie, współpracy i oczywiście zrozumieniu samorządów gminnych tworzących nasz powiat” - podkreślał Bogdan Soboń – Starosta Konecki.

Gospodarz Powiatu Koneckiego w swym wystąpieniu wymienił również wiele ważnych zadań, które udało się zrealizować w mijającym roku. Wśród nich znalazły się między innymi inwestycje termomodernizacyjne, drogowe, ale także aktywizacja osób bezrobotnych, czy związane z ochroną zdrowia.

„Mamy najlepszy szpital w województwie, który jest na 36 miejscu w kraju. To powód do dumy i satysfakcji. Udało się osiągnąć taki sukces dzięki współpracy samorządowej i wojewódzkiej, odpowiedzialnemu zarządzaniu, ale przede wszystkim dzięki wysiłkowi pracujących w Zespole Opieki Zdrowotnej specjalistów” - zaznaczał Starosta Konecki. Słowa podziękowania skierowane zostały również w kierunku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowego Urzędu Pracy. Działania realizowane przez wymienione instytucje zostały zauważone i wyróżnione na szczeblu ministerialnym, za co szczególnie dziękował gospodarz powiatu.

Spokoju oraz jeszcze większej satysfakcji z realizacji nadchodzących zadań w 2017 roku życzył – Andrzej Bętkowski – Wicewojewoda Świętokrzyski.

„Spotkań w takiej formule i kształcie nie realizuje żaden świętokrzyski samorząd. To bardzo dobra okazja żeby tworzyć wspólnotę opartą na wzajemnym zrozumieniu, współpracy i dobrych relacjach. Nie koncentrujmy się zbytnio na tym, co nas dzieli, ale przede wszystkim na tym, co nas łączy. To spotkanie, to przejaw dobrze rozumianej samorządności. Z pewnością warto pomnażać dobro, które dzieje się w przestrzeni lokalnej. Tak - to prawda, macie najlepszy szpital powiatowy. Znam wielu waszych przedsiębiorców i cenię ich niezwykle za ich kreatywność, ale macie też wspaniałą młodzież. To właśnie dzięki osiągnięciom waszej młodzieży będziemy mieli unikalną okazję gościć na terenie naszego województwa najlepszych matematyków na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej” - mówił Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

W imieniu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Koneckiego głos zabrał Krzysztof Obratański – Burmistrz MiG w Końskich, który powiedział między innymi:

„Większość tego, co ważne dzieje się właśnie w Polsce Powiatowej. Jeśli szukamy natomiast jakiegoś zła, czy niegodziwości, to znacznie więcej tego zjawiska znajdziemy w Warszawie niż w Końskich, Radoszycach, Rudzie Malenieckiej, czy Fałkowie”.

„Za nami 12 miesięcy mijającego roku. Chciałabym wyróżnić w imieniu władz samorządowych naszego powiatu przedstawicieli instytucji, osoby ze świata nauki, kultury, sztuki i sportu, oraz przedsiębiorców, za ich szczególne osiągnięcia. Dziękuję wszystkim Państwu za to, że realizując własne pasje przyczyniacie się jednocześnie do promocji Powiatu  Koneckiego. Dziękuję również lokalnym mediom za dostrzeżenie działalności tych osób oraz instytucji” - podkreślała Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Uniwersytet Trzeciego Wieku, Tomasz Michalski, Adam Sosnowski, Maciej Dziuba, Piotr Ambroszczyk, Tadeusz Czarnecki, Michał Pronobis, Marcin Kij, Akademia Siatkówki SKRY Bełchatów, Chór Kolegiacki im. Bł. ks Kazimierza Sykulskiego, Zespół Muzyczny # Cookie i Zespół Folklorystyczny „Królewiaczki”.

Montaż słowno – muzyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich pod kierunkiem Urszuli Krzywkowskiej. Dekorację przygotowała wraz z uczniami Agnieszka Krakowiak. Brawa na stojąco otrzymał Zespół „Królewiaczki”, który występując gościnnie, podbił serca zgromadzonej publiczności na tyle, że nie obeszło się bez bisu.