niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W dniu 18.01.2017 r. odbyło się spotkanie promocyjne projektu Erasmus+ „Mobilni technicy”. W spotkaniu tym wzięli udział rodzice wszystkich uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie. W czasie spotkania dyrektor szkoły Hanna Rzepka przedstawiła założenia i cele projektu oraz jego efekty. Następnie Karol Banasik – koordynator projektu, omówił przebieg projektu. Mówił także o korzyściach dla każdego ucznia: w jaki sposób projekt wpłynie na ich rozwój zawodowy.

Po powrocie z Niemiec uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne i filmy, które obrazowały przebieg praktyk oraz część kulturową wyjazdu: wycieczki do Berlina, Drezna, zwiedzanie Lipska, pomnika Bitwy Narodów oraz pobyt w najstarszym w Europie ZOO w Lipsku.

W czasie spotkania z rodzicami zostały rozdane foldery informacyjne o projekcie przygotowane przez uczniów. Na holu szkolnym została przygotowana wystawa zdjęć z pobytu na praktykach, którą mogli obejrzeć wszyscy rodzice. Relację ze spotkania można obejrzeć na itvkonskie.pl