niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W dniach 23 - 25 kwietnia 2024 roku odbyły się powiatowe zawody chłopców ze Szkół Ponadpodstawowych w piłkę nożną o Puchar Starosty Koneckiego. W pierwszym dniu zawody oficjalnie otworzył dyrektor ZSP nr 2 w Końskich – Łukasz Misztal, który uczynił to, w asyście gospodarza wydarzenia Starosty Koneckiego - Grzegorza Pieca i naczelnika Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Końskich – Mariana Wikiery.

Dziękuję Panu staroście za pomoc w organizacji kolejnych zawodów. Uczestnikom dziękuję za motywację i chęć brania udziału, w tym pięknym święcie sportu. Niech wasze zmagania dostarczą nam wielu emocji. Zawody o Puchar Starosty Koneckiego w Piłce Nożnej uważam za otwarte – mówił podczas ceremonii otwarcia dyrektor ZSP nr 2 w Końskich Łukasz Misztal.

Na obiekcie sportowym, przy ulicy Południowej w Końskich, swoje umiejętności mieli możliwość pokazać uczniowie z Zespołów Szkół Ponadpodstawowych Nr 1, 2, 3 w Końskich, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Stąporków, I Liceum Ogólnokształcącego oraz II Liceum Ogólnokształcące w Końskich. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy: do grupy A weszły zespoły: ZSP Nr 2, ZSP Nr 3 oraz I LO. W grupie B znalazły się natomiast: II LO, ZSP Nr 1 oraz ZSP Stąporków. Po zaciętej i emocjonującej walce, wyniki po pierwszym dniu zmagań, wyglądały następująco: z grupy A do kolejnej fazy rozgrywek półfinałowych przeszły: I LO i ZSP nr 3, a z grupy B były to: II LO i ZSP nr 1. Finał pucharu rozegrały między sobą drużyny chłopców z I LO i ZSP nr 1. Ostatecznie zwycięstwo wywalczyli sobie uczniowie z I LO. Trzecie miejsce wywalczyli sobie chłopcy z II LO, którzy rozegrali mecz ze swoimi rówieśnikami z ZSP nr 3.  

Puchary dla najlepszych drużyn oraz dyplomy wręczył Starosta Konecki - Grzegorz Piec.

Dziękuję za wspaniałe emocje oraz Panom Arturowi Ciszkowi i Sławomirowi Ferencowi za okazaną pomoc w organizacji zawodów – dziękował na zakończenie sportowych zmagań dyrektor - Łukasz Misztal.

Organizatorem wydarzenia były: Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich oraz Starostwo Powiatowe w Końskich.

Paweł Kubiak