niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Konkurs pod intrygującą nazwą „Malowane na byle czym”, który organizował Konecki Dom Pomocy Społecznej „Cichy Zakątek” został rozstrzygnięty. Na małej sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym organizatorzy przygotowali ekspozycję złożoną z 42 prac konkursowych. Jury w składzie: starosta Grzegorz Piec - przewodniczący, członkowie Urszula Przygodzka – dyrektor PCPR i Agata Centkowska – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia zdecydowało przyznać:

  • I nagrodę dla Wiesława Zuchmańskiego z DPS,
  • II nagrodę dla Zbigniewa Małeckiego z PSDS,
  • III nagrodę dla Mileny Mazur z SOSW w Baryczy,

oraz trzy wyróżnienia, które trafiły do Adama Zugi z DPS w Rudzie Pilczyckiej, Daniela Sobczaka z PŚDS i Anety Znojek z DPS.

W zmaganiach konkursowych oprócz pensjonariuszy powiatowych placówek opiekuńczych, ośrodków pobytu dziennego i Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Baryczy udział wzięli również słuchacze koneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jak zgodnie stwierdzili członkowie jury, zaskoczyła ich pomysłowość autorów i poziom artystyczny prac. Starosta podkreślił dodatkowo samą ideę konkursu, by dać codziennym, nieco zużytym przedmiotom „drugie życie”, co doskonale wpisuje się we współczesne trendy ekologiczne.

Adam Kubka