niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W sobotnie popołudnie 4 listopada w sali bankietowej „Astoria” spotkali się najwytrwalsi piechurzy przemierzający świętokrzyskie szlaki. Na uroczystej gali puchary i tytuły „Superpiechura Świętokrzyskiego” otrzymało aż 119 miłośników turystyki pieszej. O to zaszczytne wyróżnienie mogą ubiegać się osoby, które w ciągu sezonu przemierzą przynajmniej 410 km. To minimum, ale na sobotnim spotkaniu pojawili się również ci, co przeszli 747 km po świętokrzyskich drogach i bezdrożach. Wszystkie te osiągnięcia oczywiście muszą zostać zweryfikowane i potwierdzone przez kapitułę składającą się z organizatorów długodystansowych imprez turystyczno – rekreacyjnych naszego regionu. Zwykle jest to okazja do podsumowań i ciekawych porównań.

W sobotni wieczór goście mogli się dowiedzieć m.in. czy przebyte kilometry wystarczą do wielokrotnego okrążenia Ziemi lub kto dzięki przebytemu dystansowi mógłby postawić nogę na Srebrnym Globie.

Galę poprowadził Wojciech Pasek, prezes koneckiego oddziału PTTK, a wśród przybyłych gości znaleźli się: marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Marcin Piętak, starosta konecki Grzegorz Piec i wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński.

Nagrody „Superpiechur Świętokrzyski” w tym dniu otrzymali m.in. : dyrektor PUP w Końskich Jacek Werens i radca prawny koneckiego starostwa Iwona Bogacka - Urban. Pełną listę tegorocznych uhonorowanych zamieszczamy w formie załącznika do powyższego artykułu.

Lista laureatów – (plik.pdf) – 390 kb

Adam Kubka