niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Droga powiatowa Nr 0414 T, która łączy Radoszyce i Jacentów ma już całkiem nową nawierzchnię oraz pobocza i kanał technologiczny. „Oddajemy do użytku kilometrowy odcinek drogi Radoszyce – Jacentów. 50% środków pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Natomiast po 25% to wkład Powiatu Koneckiego oraz gminy Radoszyce” – podkreśla Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

To zdecydowanie lepszy i bezpieczniejszy, standard podróżowania tym odcinkiem i był z pewnością bardzo oczekiwany, nie tylko przez samych mieszkańców, ale także osób z poza naszego powiatu, poruszającym się tym uczęszczanym przez kierowców odcinkiem” – puentuje, w krótkich słowach pan Roman, który niemal codziennie przemierza tą trasę.

Oddany odcinek ma dokładnie 967 metrów, a całkowity koszt inwestycji wyniósł 749 049,59 złotych. Kwota dofinasowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wyniosła 374 525, 00 złotych.

Jak czytamy na stronie Kancelarii Premiera RP z ww. Funduszu w 2023 roku ma zostać zrealizowanych 1780 zadań, dotyczących przebudowy lub remontu dróg gminnych i powiatowych.

Paweł Kubiak