niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

 

W niedzielę 20 maja rondu u zbiegu ulic Stanisława Staszica, Armii Krajowej i Warszawskiej nadano nazwę. Patronem tego skrzyżowania o ruchu okrężnym został Przemysław Gosiewski, poseł ziemi świętokrzyskiej, wicepremier, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Na uroczystość przybyły: matka posła - Jadwiga oraz jego żona - Beata Gosiewska.

 

Niezależnie od tego, czy jest to mała tabliczka, czy większa forma upamiętnienia zawsze kojarzy mi się to z wdzięcznością. Przemysław Gosiewski zawsze mówił, że wdzięczność ludzka jest najważniejsza i to dawało mu ogromną siłę do działania” - mówiła europosłanka i żona Przemysława Gosiewskiego – Beata Gosiewska.

 

 

Był bardzo aktywnym i niezwykle zaangażowanym parlamentarzystą. Postanowiliśmy na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości zwrócić się do Rady Miasta o nadanie nazwy ronda właśnie imienia Przemysława Gosiewskiego. Wniosek spotkał się ze zrozumieniem i uzyskaliśmy potrzebną większość” - podkreślał Wiesław Malicki – radny RM i przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Końskich.

 

Symboliczną wstęgę wspólnie przecinali: mama Przemysława Gosiewskiego, jego żona, a także Anna Krupka poseł na Sejm RP, senator Krzysztof Słoń, wojewoda świętokrzyski – Agata Wojtyszek i burmistrz Końskich – Krzysztof Obratański.