niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Sprzyjająca pogoda i przygotowane atrakcje sprawiły, że w tym roku wszystkie przygotowane dla wystawców miejsca zapełniły się błyskawicznie. Tradycyjnie pojawiły się Koła Gospodyń Wiejskich, grupy rekonstrukcyjne i prezentujące stare rzemiosła, stoiska Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz nadleśnictw Stąporków i Radoszyce. Nie zawiedli również goście odwiedzający Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. Na najmłodszych czekały urządzenia zabawowe i różne słodkie smakołyki, a na trochę starszych ogromny balon, którym można było wznieść się, by podziwiać malowniczą okolicę.

Podczas wręczania nagród powiatowych widowni zaprezentowali swoje talenty wychowankowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Końskich. Gościnnie wystąpiła też Bożena Zielińska tworząc klimat muzyczny do przedstawianych fragmentów słuchowiska „Krew i żelazo”. Liczną widownię miały też inscenizacje,  pokazy musztry i stoiska przygotowane przez Świętokrzyską Grupę Eksploracyjną, stowarzyszenia „Pasja”, „Kohorta”, „Radomsk”, „Trojak” czy Muzeum Orła Białego. Wystrzały armatnie i salwy z zabytkowej broni palnej przypominały ,że impreza odbywa się w miejscu gdzie taką broń dla powstańców styczniowych przygotowywano.

Wieczorem za sprawą koncertu Dominiki i Marcina Wróblów można było dostrzec, nieco inną – nastrojową i nieco nostalgiczną atmosferę Maleńca. Tego niepowtarzalnego klimatu miejsca, z bogatą historią i piękną przyrodą, dopełnił koncert „Gwiazdy wieczoru”- Joanny Aleksandrowicz… ale o tym w kolejnym materiale.

Adam Kubka