niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W czwartek 16 lipca w Starostwie Powiatowym gościła TV Polsat. Powodem realizacji tego materiału były zapewne liczne komentarze, pojawiające się w różnych źródłach po publikacji informacji o przygotowaniu ekspozycji, przypominającej wizytę prezydenta Andrzeja Dudy i podpisanie ustawy „Kolej+”. Na pytania dotyczące komentarzy pojawiających w mediach społecznościowych odpowiadał Marian Wikiera - naczelnik Wydziału Promocji i Kultury.

„Uwagi dotyczące tego tematu pochodzą często od osób, które nie są zorientowane, jakie znaczenie dla rozwoju miasta miała działająca linia kolejowa w aspekcie historycznym i jakie korzyści dla mieszkańców przyniesie w przyszłości realizacja programu umożliwiającego szybkie połączenie z kluczowymi punktami infrastruktury komunikacyjnej, w tym z planowanym Centralnym Portem Komunikacyjnym „Solidarność”.

Aspekt humorystyczny pojawiający się w memach i komentarzach można potraktować, jako nietypową, ale skuteczną formę promocji, więc wypada tylko podziękować wszystkim, za tak szerokie zainteresowanie tematem” - podsumował naczelnik Wikiera.

Opracował: Adam Kubka