niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Do uczniów i nauczycieli z 7 jednostek oświatowych prowadzonych przez Powiat Konecki trafią niebawem 32 laptopy DELL serii Latitude 3500 z torbami, myszkami, zestawem słuchawkowym do nauki zdalnej oraz oprogramowaniem Windows 10 w wersji PRO EDU o wartości blisko 100 tysięcy złotych. Zdaniem producenta sprzęt cechuje bardzo wysoka wydajność, niezawodność i łatwość obsługi mobilnej.

Trwałość, wydajność i niezawodność to były główne założenia specyfikacji, która została przygotowana przez pracowników Starostwa – mówi Grzegorz Piec, Starosta Konecki.

W tym tygodniu odebraliśmy kompletną dostawę od firmy REDICREO z Krakowa, która wygrała postępowanie o zamówienie publiczne. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie i szybko. Pozostaje nam już tylko właściwie oznaczyć sprzęt naklejkami informującymi, że zakupiono go z funduszy UE i przygotować stosowane dokumenty przekazania do jednostek. Konfigurację oraz sposób zabezpieczania sprzętu, pozostawiamy dyrekcji szkół – dodaje Starosta.

Cała operacja związana z przygotowaniem i rozliczeniem wniosku, mimo wielu uproszczeń, odbywa się w zgodności z regulacjami prawnymi dotyczącymi projektów współfinansowanych z Funduszy Strukturalnych UE. Przypomnijmy, że Powiat Konecki znalazł się wśród jednostek z najwyższą możliwą kwotą wsparcia w ramach konkursu.

 

Opracował: Radosław Lachowski