niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Trwa dystrybucja środków ochrony osobistej z Ministerstwa Zdrowia, które dzięki pomocy 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej trafiły do Starostwa Powiatowego. Jak stwierdził starosta konecki - Grzegorz Piec, zależy nam, by jak najszybciej ta pomoc trafiła do potrzebujących. Płyny dezynfekcyjne, rękawiczki, maseczki i przyłbice ochronne otrzymają Ośrodki Pomocy Społecznej, we wszystkich gminach naszego powiatu.

Wsparcie trafi także do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Domów Pomocy Społecznej w Końskich i Rudzie Pilczyckiej, „Domu Zielone Wzgórze” w Starzechowicach oraz placówek „Pogodna Jesień” i „Tęczowe Zacisze”, „Kompleksu Opiekuńczego u Stępniów”, Ośrodka Opiekuńczego „Barbara” oraz Schroniska dla Osób Bezdomnych z gminy Stąporków. Wymienione placówki łącznie otrzymają 2600 maseczek, 259 przyłbic i ponad 1600 par rękawiczek.

Każda pomoc w zakresie środków ochrony osobistej jest niezwykle potrzebna i wpływa na podniesienie bezpieczeństwa, ograniczając rozprzestrzenianie się wirusa w tego typu placówkach.

Opracował: Adam Kubka