niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Ich służba wymaga nieustannej czujności i podobnie jak całego personelu medycznego narażona jest na wiele niebezpieczeństw, szczególnie w okresie panującej epidemii. Na terenie Powiatu Koneckiego prowadzone są liczne i skoncentrowane działania funkcjonariuszy Policji, takie jak choćby kontrole pojazdów związane z ograniczeniami w przemieszczaniu się. Tego typu działania zaobserwowaliśmy między innymi na drogach dojazdowych do Końskich: W 728 z kierunku Kielc i DK 42 z kierunku Skarżyska, gdzie policjanci dokonywali zasadności przemieszczania się pojazdów.

Jak podkreśla naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Końskich – podinsp. Grzegorz Michorek, podobnych działań na terenie naszego powiatu jest więcej, a kontroli mogą się spodziewać również piesi, na których ustawodawca nałoży także szereg wymogów i ograniczeń. Naczelnik pionu drogowego koneckiej Drogówki zaznacza, że funkcjonariusze starają się, oczywiście na ile to możliwe, pouczać osoby niestosujące się do obowiązujących ograniczeń i tylko w skrajnych i rażąco nieodpowiedzialnych zachowaniach, karać mandatami. Przykładem takiej nieodpowiedzialność stanowić może ”wycieczka” w ostatnim czasie przedświątecznym 3 młodych ludzi z Jędrzejowa, którzy postanowili poszerzyć swoje horyzonty „turystyczne” i odwiedzić nasz powiat. Jak usłyszeliśmy w takich przypadkach nie może być absolutnie żadnego pobłażania i policjanci zdecydowanie dyscyplinują tego typu zachowania.

Koneckim funkcjonariuszom Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i wszystkim służbom mundurowym dziękujemy za ich postawę i życzymy jak najmniej interwencji, pozostając w nadziei, że tylko odpowiedzialne zachowania całego społeczeństwa pozwolą pokonać koronawirusa. Zostań w domu, bądź bezpieczny.

Opracował: Paweł Kubiak