niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Pamiętajmy o Tych, co 80 lat temu oddali życie na „nieludzkiej ziemi”, za to tylko, że byli Polakami! Pamiętajmy też o Tych, którzy zginęli 10 lat wstecz w katastrofie smoleńskiej. Zginęli, bo bardzo pragnęli pamiętać! Dokładnie 10 lat temu doszło do niespotykanej dotąd katastrofy w dziejach Państwa Polskiego. Przeszła do historii pod nazwą KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ. Zginęło wówczas 96 osób, włącznie z załogą rządowego samolotu, na pokładzie którego znaleźli się: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz Małżonką oraz szereg ważnych osobistości z życia państwowego, a także publicznego, jak choćby legenda „Solidarności” – Anna Walentynowicz.

Dla społeczności Powiatu Koneckiego szczególnie znaną i bliską postacią był poseł ziemi świętokrzyskiej, wicepremier rządu RP (2006 – 2007) – Przemysław Gosiewski. On to od 2002 roku, przez kolejnych osiem lat, odbył niezliczoną ilość odwiedzin – roboczych wizyt w naszej małej Ojczyźnie. Do dziś wspomina się szereg Jego decyzji i spraw załatwionych według „pro publico”, jak choćby obwodnicę Końskich.

Kilka lat temu na koneckim cmentarzu wzniesiono monument, upamiętniający tragiczne wydarzenie z 10 kwietnia 2010 roku, z udziałem Rodziców Przemysława Gosiewskiego, Jego małżonki Beaty oraz władz samorządowych Powiatu Koneckiego.

Dla podkreślenia Tej Rocznicy, pragniemy ukazać Państwu  prezentację przygotowaną 10 lat temu przez nauczycieli – Pawła Milcarka i Mariana Wikierę. Została ona po raz pierwszy i jak dotąd jedyny, przedstawiona wtedy na wzruszającym Apelu Smoleńskim, już 12 kwietnia 2010 roku!

CZEŚĆ PAMIĘCI WSZYSTKICH POLEGŁYCH WTEDY W SMOLEŃSKU!!!

Opracował: Marian Wikiera