niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W dniach 27 i 28 lutego 2020 r. w ZSP nr 1 w Końskich odbył się XIX Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Koneckiego. Do turnieju zgłosiło się 12 dwuosobowych drużyn dziewcząt i chłopców ze szkół ponadpodstawowych powiatu koneckiego: ZSP nr 1 w Końskich, ZSP nr 2 w Końskich, ZSP nr 3 w Końskich, I LO w Końskich, II LO w Końskich, ZSP w Stąporkowie.

Uroczystego otwarcia zawodów w pierwszym dniu, w którym do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, dokonali Beata Jakubowska dyrektor ZSP nr 1 w Końskich oraz naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera.

Dziewczęta rozgrywały mecze w czterech grupach z których do ćwierćfinału awansowały po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy. Po zaciętej rywalizacji w grach ćwierćfinałowych i półfinałowych w wielkim finale spotkały się drużyny z ZSP nr 2 w Końskich i I LO  w Końskich.

W kategorii dziewcząt:

• I miejsce zdobyła drużyna I LO w Końskich w składzie: Zuzanna Mularczyk i Małgorzata Łabendowicz, opiekunem zespołu jest Renata Gałązka – Skowron,
  • II miejsce zdobyły dziewczęta z ZSP nr 2 w Końskich: Weronika Bąbik i Karolina Mularczyk. Opiekę nad zespołem sprawowała Małgorzata Kowalczyk.
  • III miejsce zajęła drużyna ZSP nr 3: Paulina Hendel i Olga Wilk opiekunem drużyny jest Piotr Kowalski.

Drugi dzień zawodów, w którym rywalizowali chłopcy, rozpoczęła minuta ciszy upamiętniająca tragicznie zmarłego Dawida Jakubowskiego, ucznia I LO w Końskich, który rok wcześniej wygrał te zawody. Zmagania te zakończyły się podwójnym zwycięstwem uczniów z I LO. Miejsce trzecie zajęła drużyna gospodarzy z ZSP nr 1.

• I miejsce I LO w Końskich: Szymon Ratuszniak i Łukasz Pałka opiekunem jest Piotr Deszczyński,
  • II miejsce I LO w składzie: Filip Wołowiec i Krystian Stachera opiekunem jest Piotr Deszczyński,
  • III miejsce zajęli zawodnicy z ZSP nr 1 w Końskich w składzie: Sebastian Bujakowski i Wojciech Wysokiński, drużyną opiekuje się Rafał Sobczyk.

Wszystkie drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców, które zajęły miejsca od 1 do 3 otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Końskich.

Opracowanie/foto: Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich