niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W poniedziałek 9 marca przedstawiciele zarządu powiatu koneckiego spotkali się z dyrektorami jednostek organizacyjnych, reprezentantami mediów lokalnych i stowarzyszeń wspierających Starostwo Powiatowe w organizacji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Starosta Grzegorz Piec podsumowując wydarzenie stwierdził, że wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z planem dzięki pomocy i zaangażowaniu wszystkich, dla których ważna jest pamięć o bohaterach niezłomnych. Do podziękowań dołączyli się także wicestarosta Wiesław Skowron i Jarosław Staciwa – członek zarządu.

Niezwykle liczny i aktywny udział mieszkańców w Pierwszym Powiatowym Marszobiegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych sprawił, że wydarzenie to nie tylko promowało nasz powiat, ale poprzez swoją głęboko symboliczną wymowę było ważnym elementem wychowania patriotycznego młodego pokolenia. Dzięki sponsorom takim, jak Poczta Polska czy Uzdrowisko Busko - Zdrój oraz pomocy Stowarzyszeń „ImperActive” i „Aktywny Ćmińsk” marszobieg zyskał barwną i niezwykle atrakcyjną oprawę.

Dzięki aktywności i zaangażowaniu wszystkich uczestników i organizatorów Marszobieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych okazał się sukcesem organizacyjnym i już na stałe zagości w kalendarium wydarzeń organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Końskich.

Opracował: Adam Kubka