niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Budynek szpitala Św. Łukasza w Końskich, to tu Prezydent RP – Andrzej Duda, w środowe popołudnie 4 marca 2020 roku, rozpoczął swoją wizytę w Powiecie Koneckim. W koneckiej lecznicy Panu Prezydentowi towarzyszyli: Błażej Spychalski - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Zbigniew Koniusz - Wojewoda Świętokrzyski, Grzegorz Piec - Starosta Konecki, Jarosław Ciura – Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Wojciech Przybylski – dyrektor szpitala Św. Łukasza w Końskich.

„W tej placówce leczniczej są miejsca, które w każdej chwili mogą zostać użyte, w celu roztoczenia opieki nad chorymi w specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym oddziale. Sytuacja jest tu przygotowana. Są wdrażane odpowiednie procedury, jeśli chodzi o apteki, tak żeby farmaceuci mogli w odpowiedni sposób pokierować osoby skarżące się na objawy, mogące wskazywać na zarażenie koronawirusem. Mam nadzieję również, że w najbliższym czasie osoby, które będą czuć się niepewnie, co do swojego stanu zdrowia, będą mogły skorzystać ze specjalnej infolinii, którą udostępni Grupa PZU. To będzie zdecydowany plus, że nie trzeba będzie wychodzić z domu, aby skorzystać z porady. Dodatkowo strażacy w całej Polsce rozpoczęli ćwiczenia stawiając prowizoryczne Izby Przyjęć, gdyby zaszła taka potrzeba. Cieszę się, że strażacy wspierają te działania zabezpieczające” – podkreślał podczas briefingu prasowego prze koneckim szpitalem – Prezydent RP – Andrzej Duda.

Prezydent odniósł się również do informacji o pierwszym zarażonymi i pozytywnie zdiagnozowanym pacjencie z koronawirusem na terenie Polski podkreślając, że odpowiednie służby zareagowały w sposób bardzo dobry i właściwy. Oprócz zarażonego pacjenta, przebywającego obecnie w szpitalnym oddziale zakaźnym, kwarantannie domowej poddano również osoby, z którymi kontaktował się zarażony koronawirusem.

Opracował: Paweł Kubiak