niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W sobotę 1 lutego 2020 r. w gościnnych wnętrzach zajazdu „Podzamcze” w Fałkowie, odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie parom, które wspólnie przeżyły pół wieku. Rolę gospodarzy pełnili wójt gminy - Henryk Konieczny, przewodniczący rady - Piotr Gonerka i Danuta Leśniewicz – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia dostojnym jubilatom wręczył wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz. W uroczystości uczestniczył także starosta konecki Grzegorz Piec, który złożył „złotym parom” życzenia, przekazał listy gratulacyjne oraz specjalnie na tę okazję przygotowane pamiątkowe statuetki.

Podczas rozmów często pojawiało się pytanie o receptę za długoletnie i zgodne małżeństwo. Jubilaci najczęściej wymieniali: miłość, przyjaźń, szacunek, zrozumienie ale także… cierpliwość i wyrozumiałość. Organizatorzy zadbali o sprawną organizację, poczęstunek i oprawę artystyczną wydarzenia. Wspólnie odśpiewano „Sto lat” i wzniesiono toast lampką szampana, nie zabrakło też stosownie udekorowanych tortów. Tradycyjnie już bohaterom uroczystości licznie towarzyszyły rodziny: dzieci, wnuki, prawnuki oraz znajomi. „Złote gody” w tym roku w gminie Fałków świętowali: Krystyna i Andrzej Cieślikowie, Teresa i Wacław Dawidowie, Barbara i Jan Dąbrowscy, Barbara i Jerzy Domagalscy, Danuta i Stanisław Dukatowie, Teresa i Tadeusz Grabowscy, Stanisława i Henryk Hajdukowie, Krystyna i Bolesław Kaczmarkowie, Bernardyna i Tadeusz Kaczmarkowie, Alicja i Antoni Kazikowie, Teresa i Kazimierz Konieczni, Teresa i Stefan Leśnikowscy, Teresa i Wacław Łuszczyńscy, Teresa i Jan Majkowscy, Barbara i Stanisław Małczykowie, Krystyna i Wiesław Pawlikowie, Helena i Władysław Resiakowie, Halina i Bernard Rösnerowie, Paulina i Stanisław Rusinkowie, Zuzanna i Adam Smolągowie, Alina i Wiesław Stańczykowie, Zofia i Jan Stefańscy, Marianna i Kazimierz Stoleccy, Stanisława i Czesław Szlakiewiczowie, Zofia i Jan Wodeccy.

Spotkanie zakończył wspaniały koncert trzech tenorów, w którym wystąpili: Sylwester Targosz - Szalonek, Romuald Spychalski oraz Tomasz Furman w towarzystwie wokalistki Anny Spychalskiej. Akompaniował - Marcin Janiszewski, a całość sprawnie poprowadził - Ryszard Nowaczewski. Gratulujemy wszystkim jubilatom i życzymy jeszcze wielu wspólnie spędzonych lat w gronie rodziny.

Opracował: Adam Kubka