niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

To już 23. odsłona Jasełek w wykonaniu mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, których organizatorem jest DPS „Cichy Zakątek” w Końskich. Na tegoroczne zaproszenie odpowiedziało 18 takich instytucji, działających również poza granicami powiatu koneckiego. „Dziękuję opiekunom i kadrze za to wyjątkowe spotkanie. Gratuluję wszystkim artystom zaangażowania i chciałbym przekazać, w imieniu swoim, ale i oczywiście władz powiatu koneckiego, najserdeczniejsze życzenia w rozpoczynającym się 2020 roku” – podkreślał Wiesław Skowron – wicestarosta konecki.

W podobnym tonie wypowiadała się dyrektor DPS – „Cichy Zakątek” w Końskich – Barbara Krawczyk, dziękując jednocześnie dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich im. Emilii Plater - Jarosławowi Drzazdze, za udostępnienie auli, ale także całej infrastruktury na terenie obiektu.

„Kolędujmy wszyscy wraz”, to motto towarzyszyło występującym artystom. Jak podkreślali organizatorzy wydarzenia, zasadniczym celem tego typu spotkań jest szeroko pojęta integracja osób z różnymi niepełnosprawnościami i trudno się z tym nie zgodzić.

W rolę konferansjera wcielił się Marcin Michalczyk, który entuzjastycznie wprowadzał uczestników spotkania w radosny nastrój, zachęcając do wspólnej zabawy. W tegorocznym kolędowaniu uczestniczyło ponad 200 osób reprezentujących następujące instytucje: DPS Drzewica, DPS Gnojno, DPS Niemojowice, DPS Kałków Godów, DPS Kielce im. Jana Pawła II, DPS Kielce im. prof. A. Kępińskiego, DPS Łochyńsko, DPS Ostrowiec, mieszczący się przy ul. Grabowieckiej, DPS Ostrowiec mieszczący się na os. Słoneczne, DPS Pińczów, DPS Ruda Pilczycka, DPS Skarżysko Kamienna, DPS Starachowice, DPS Włoszczowa, DPS Zborów, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Baryczy, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Stąporkowie oraz DPS Końskie.

Występy artystyczno – kolędnicze zainaugurowali gospodarze wydarzenia. Artystów z „Rozśpiewanego Zakątka” wspierały instruktorki: Iwona Wilk, Magdalena Cieplińska – Jędrzejewska i Aleksandra Korzekwa. 

Opracował: Paweł Kubiak