niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Uczniowska ekipa I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich odniosła spektakularny sukces w Turnieju Gry Planszowej „Czas na start-up!”, jaki odbywał się w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Trzeba zaznaczyć, że w ramach tego projektu od 1 września br. ponad 13 tysięcy uczniów, z prawie 300 szkół ponadpodstawowych Polski Wschodniej (tj. województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego) zapoznało się, łącznie na 506 lekcjach, z tematyką przedsiębiorczości i dowiedziało się, że warto korzystać z funduszy europejskich. Zwieńczeniem tychże działań stał się wspomniany wyżej Turniej, którego eliminacje, dla 221 szkolnych ekip, odbywały się w miastach wojewódzkich.

18 listopada 2019 r. w Kielcach były wielkie emocje, wspaniała zabawa i zdrowa rywalizacja z wieloma drużynami z naszego województwa. Uczniowie I LO w Końskich z wielkim powodzeniem zmagali w wymienionej Grze Planszowej „Czas na Start-up”, awansując do rozgrywki finałowej wraz z I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki z Buska – Zdroju oraz III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ze Starachowic.

Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowało się łącznie 15 szkół. Wieńczący turniej rozegrał się 6 grudnia 2019 r. w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Podczas tej rywalizacji uczniowie zmagali się z problemem: Jak zainwestować w rozwój firmy i odnieść sukces?
Z dumą podkreślamy, że zwycięzcą finału została drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich! Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe o wartości 1250 zł, zaś pozostali finaliści - o wartości 800 zł. Nagrody wręczyła osobiście minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Organizatorzy docenili też szkoły, z których pochodzą zwycięskie drużyny, przekazując na ich rzecz tablice interaktywne o wartości 3500 zł. Na zakończenie wszyscy uczestnicy, zaraz po rozgrywkach, mieli możliwość zwiedzić i przez zabawę poznać Centrum Nauki Kopernik.

Na ten szczególny laur dla I LO w Końskich zapracowała drużyna w składzie: Paweł Dróżdż, Olgierd Kozielski, Adam Sipika, Kacper Słowik i jako rezerwowy Kacper Kasiński, pod opieką Pawła Fidosa. Wielkie gratulacje!

Opracował: Marian Wikiera