niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W poniedziałek 16 grudnia uczestnicy i pracownicy koneckich Warsztatów Terapii Zajęciowej zaprosili na świąteczne spotkanie starostę koneckiego - Grzegorza Pieca i osoby, które zawsze wspierają działania tej instytucji. Wśród zaproszonych znaleźli się: Ewa i Zbigniew Żuwalscy, Iwona Gregiel, Jacek Kowalski, Jerzy Cholewiński i Urszula Przygodzka - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich ks. Radosław Zaborski, a następnie życzenia złożyli Starosta Konecki i Barbara Zbylut, kierownik WTZ.

Nadchodzące święta, to czas radosnego oczekiwania, więc po tradycyjnym przełamaniu się opłatkiem, przyszedł czas na kolędowanie. Do wspólnego śpiewania zachęcał zespół „Bracia Sosnowscy i przyjaciele z Cisownika”, wpisując się doskonale w mikołajkowo - świąteczny nastrój spotkania. W rolę asystentów Św. Mikołaja wcielili się także wymienieni już: starosta Grzegorz Piec i Barbara Zbylut, częstując uczestników słodkimi przysmakami.

Trzeba też nadmienić że, spotkanie to odbyło się w klimatycznych wnętrzach restauracji „Leliwa”. Wspaniałe smaki potraw i ciepła atmosfera przypomniały wszystkim, że święta tuż, tuż…

Opracował: Adam Kubka