niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W środę 11 grudnia 2019 w I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich spotkali się nauczyciele języka niemieckiego oraz uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu, którzy wzięli udział w tegorocznych konkursach językowych. W III Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego rywalizowało 53 uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych naszego powiatu. Aby dojść do finału musieli uzyskać powyżej 86% dobrych odpowiedzi.

Tytuł finalisty zdobyli: Julian Kitliński Dorota Cieślik, Natalia Cuper, Natalia Kuleta - Szkoła Podstawowa w Radoszycach, Martyna Mrozik i Julia Rusiecka - Szkoła Podstawowa w Kopaninach.

W gronie laureatów znaleźli się: Julia Tarnawska i Wiktoria Skrobisz - Szkoła Podstawowa w Radoszycach, Piotr Wiąckiewicz i Kacper Woźniak - Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli. Kacper Mytkowski, Katarzyna Kołba, Szymon Dąbrowski, Kinga Biniek - Szkoła Podstawowa w Kopaninach. Emil Piwowarczyk - Szkoła Podstawowa w Nieświniu.

Rywalizacji językowej towarzyszył konkurs plastyczny, który zawsze cieszył się wielkim zainteresowaniem. W tej edycji wzięło udział ponad 100 uczniów, którzy wykonali kartki świąteczne z życzeniami. Nagrodzeni zostali: Gabriela Pałgan - SP nr 1 w Końskich, Aleksandra Mastalerz, Julia Rusiecka i Martyna Mrozik - SP w Kopaninach, Gabriela Bielecka, Kinga Kłosek – SP w Gowarczowie, Patrycja Brzezińska – SP w Pomykowie, Julia Zielińska - SP w Radoszycach, Igor Zroślak - SP w Królewcu, Natalia Włodarczyk - SP w Miedzierzy, Klaudia Szustak - SP w Kapałowie.

Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia - Krzysztof Stachera wręczył dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Końskich. Po rozdaniu nagród uczniowie wzięli udział w multimedialnych warsztatach językowych i quizach, które prowadził Ralph Arzt z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego  w Kielcach. Tematem warsztatów było Boże Narodzenie w krajach niemieckojęzycznych. Konkurs zorganizowali germaniści I LO im. KEN Danuta Zaborowska - Szymusik i Paweł Fidos.

Opracowanie/foto: I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich