niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W czwartek 24 października w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli odbyły się eliminacje powiatowe wojewódzkiego konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę”. Impreza organizowana była po raz trzynasty. Tym razem uczestniczyli w niej reprezentanci 15 szkół podstawowych z terenu Powiatu Koneckiego. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętności plastyczne. Tło dla zmagań uczniowskich stanowiła wystawa plakatów przygotowanych na konkurs „100- lecie Polskiej Policji – zawsze na straży bezpieczeństwa”.

Nad sprawnym przebiegiem i realizacją kolejnych zadań czuwali: naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP podinsp. Grzegorz Michorek, asp. szt. Marcin Wąsik oraz asp. Łukasz Morka. Trzynastka okazała się szczęśliwa dla zespołu gospodarzy czyli reprezentacji ze Stadnickiej Woli, kolejne miejsca zajęli uczniowie szkół z Fałkowa i z Kłucka.

Nagrody ufundowane przez włodarzy gmin i władze Powiatu Koneckiego laureatom wręczali wicestarosta Powiatu Koneckiego Wiesław Skowron i zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Końskich mł. insp. Dariusz Dębowski.

Opracował: Adam Kubka