niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W dniach 15-17 października na stadionie OSiR w Końskich odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Koneckiego, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich. Reprezentacje sześciu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu koneckiego w wyniku losowania zostały rozstawione w dwóch grupach. W grupie A znalazły się drużyny: ZSP nr 1, I LO i ZSP nr 3, a w grupie B: II LO, ZSP Stąporków oraz ZSP nr 2.

15 października zostały rozegrane trzy mecze eliminacyjne w grupie A:

1) ZSP nr 1 – I LO (0:0)

2) I LO – ZSP nr 3 (4:0)

3) ZSP nr 1 – ZSP nr 3 (0:3)

Do półfinału awansowały zespoły II LO i ZSP nr 3.

16 października w grupie B zmierzyli się zawodnicy:

1) II LO – ZSP Stąporków (0:0)

2) ZSP Stąporków – ZSP nr 2 (3:1)

3) II LO – ZSP nr 2 (6:3)

Z grupy wyszły reprezentacje II LO i ZSP Stąporków.

17 października dwa mecze półfinałowe, II LO – ZSP nr 3 (0:2) oraz I LO – ZSP Stąporków (9:1) wyłoniły kandydatów do ścisłego finału.

W rozgrywkach finałowych o pierwsze miejsce walczyły drużyny ZSP nr 3 i I LO (0:1), a o trzecie II LO - ZSP Stąporków (1:1). Ten mecz został rozstrzygnięty dzięki rzutom karnym, 2:3 zwyciężył zespół ZSP Stąporków.

Wszystkie mecze sędziowali: Mariusz Skoczylas i Paweł Michalski. Puchar Starosty zdobyła reprezentacja I LO. Wicemistrzem powiatu została drużyna ZSP nr 3. Na trzecim miejscu uplasował się ZSP Stąporków, a na czwartym - II LO. Puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe wręczali: Starosta Konecki Grzegorz Piec, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich Krzysztof Stachera oraz Dyrektor ZSP nr 2 Jan Rybiński. Zawody przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2: Artur Ciszek i Sławomir Ferencz, a opiekę medyczną zapewniła pani Dorota Mika.

Opracowała: Małgorzata Makuch - ZSP nr 2 w Końskich