W środę 16 października w II Liceum Ogólnokształcącym uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwały i doskonale czuły się rolach gospodarzy panie Beata Salata – dyrektor i Joanna Fornal wicedyrektor II LO. Obecny na uroczystości Starosta Konecki Grzegorz Piec życzył nauczycielom, by ich praca przebiegała bezproblemowo i przynosiła, jak najlepsze efekty.
Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera przedstawił wszystkich pedagogów, którzy otrzymali nagrody i odznaczenia za rok szkolny 2018/2019, a starosta przy tej okazji wręczył im listy gratulacyjne. Za swój wysiłek i doskonałe efekty w pracy z młodzieżą zostały też przyznane nagrody Starosty Koneckiego, które otrzymało tym razem dwunastu nauczycieli. Wspaniałą oprawę artystyczną całej uroczystości przygotowała młodzież z II LO w Końskich.
Pełna lista nagrodzonych pedagogów:
Nagrody i odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej za rok szkolny 2018/2019 otrzymują:
Medal Srebrny za Długoletnią Służbę:
- Piotr Stanisław Ciszek – wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Końskich
- Paweł Piotr Fidos – nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich.
Medal Brązowy za Długoletnią Służbę:
- Iwona Ambroszczyk – nauczyciel w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich
- Agnieszka Dorobek – nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich
- Monika Karolina Mączyńska – nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich.
Medal Komisji Edukacji Narodowej:
- Laura Ewa Mościńska – wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich
- Agnieszka Andrychiewicz – nauczyciel w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich
- Krzysztof Jacek Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich.
Nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty otrzymali:
- Renata Anna Drogosz – nauczyciel w Publicznej Szkole Podstawowej w Krasnej
- Zbigniew Kowalczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach
- Laura Ewa Mościńska – wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich.
Nagrody Starosty Koneckiego:
- Piotr Ciszek - I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Końskich - wicedyrektor
- Joanna Fornal – II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich - wicedyrektor
- Ewa Paszyńska - II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich
- Adam Pancer - II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich
- Tomasz Domagała – SOSW w Baryczy
- Jolanta Andrychiewicz – SOSW w Baryczy
- Monika Ogłoza – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich
- Mirosław Dudka – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Końskich
- Sławomir Ferencz – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Końskich
- Łukasz Misztal - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Końskich
- Krzysztof Orliński – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Końskich
- Jadwiga Duda – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie.
Opracował: Adam Kubka