niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Oni wciąż czują się młodzi i cieszą się, że są razem. To słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Końskich, którzy we wtorkowe popołudnie 8 października br. zainaugurowali już 5 rok akademicki. „Kolejny rok naszej działalności otwieram z radością i optymizmem, licząc jednocześnie na Waszą współprace i zaangażowanie. Życzę słuchaczom aby jak najdłużej chciało Nam się chcieć ” – podkreślała podczas otwarcia nowego roku akademickiego Jolanta Rydzewska – prezes UTW w Końskich, której towarzyszyły Grażyna Chwałek – wiceprezes i Teresa Dunajska – członek Zarządu.

„Niech słowo Senior brzmi dumnie. Dziękuję za Państwa aktywność w życiu społeczno – kulturalnym naszego powiatu. Gratuluje wytrwałości i kreatywności, wierzę, że Uniwersytetowi nie zabraknie  odwagi i dynamizmu na miarę nowych wyzwań” – dziękował i gratulował starosta – Grzegorz Piec, któremu towarzyszył Jarosław Staciwa – członek Zarządu Powiatu Koneckiego. 

W bogatym programie artystycznym, przygotowanym przez Annę Wiaderną z Domu Kultury w Końskich mogliśmy usłyszeć muzyczne przeboje w wykonaniu Ali Woldańskiej i Nadii Serek. Jako pierwszy na scenie pojawił się natomiast, pochodzący z Opoczna dr muzykologii - Jan Łuczkowski, który przygotował bardzo ciekawą prelekcję o znaczeniu pedagogiki w życiu senioralnym człowieka na wielu płaszczyznach jego działalności. Nie zabrakło również utalentowanych tancerek ze Studia Tańca „Point”, a o smutkach i radościach drugiej młodości, opowiadali nam, podczas specjalnie przygotowanego występu, sami słuchacze UTW, którzy zaprezentowali się również wokalnie, w postaci występu chóru, któremu akompaniował Jan Bukład.

Opracował: Paweł Kubiak