niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Zawodnicy Koneckiego Klubu Karate, to marka sama w sobie. W ostatnim czasie mieli oni okazję rywalizować na kilku Turniejach w kraju, ale również  i poza jego granicami, gdzie uplasowali się na czołowych miejscach w rywalizacji. 31 maja br. w skromnym, kilkuosobowym składzie koneccy karatecy wzięli udział w  XIII Młodzieżowym Turnieju Karate Kyokushin pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ. Karolina Kozielska, Julka Tarasińska, Oleg Kozielski – wywalczyli 1 miejsca w swoich kategoriach, natomiast Oliwka Małecka – zajęła 4 miejsce w kata. Turniej w Nowym Targu zorganizował Nowotarski Klub Karate Kyokushin YOKOZUNA kierowany przez Ewę Pawlikowską, wielokrotną Mistrzynię Świata w karate.

Następnie 06 czerwca br. odbył się Warsaw CUP 2015 - Turniej o puchar Burmistrza Bielan, w którym zawodnicy z Końskich wywalczyli następujące miejsca:

Konkurencja kumite (walka):

1 miejsce - Julka Tarasińska, Oliwka Małecka, Kamila Sapieja, Oleg Kozielski, Karolina Kozielska, Wiktor Płodzik

2 miejsce - Zosia Kozielska, Kuba Owczarek, Wojtek Płodzik, Adam Skwara, Marek Suder

3 miejsce - Sebastian Płodzik, Wiktor Brzechwa, Malicki Maciek, Anielka Kopytko, Amelka Budzińska.

Konkurencja kata (formy):

1 miejsce -  Oliwka Małecka

3 miejsce - Kamila Sapieja

To doroczny Turniej, na który Konecki Klub jedzie liczną grupą - tak było też w tym roku. Podobnie jak w latach poprzednich koneccy zawodnicy potwierdzili wysokie umiejętności i wspaniałą formę, która zaowocowała licznymi medalami. W tym samym dniu na Hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyły się II Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin z udziałem 104 zawodników reprezentujących 25 akademickich klubów. Wystartował w nich  najlepszy zawodnik Koneckiego Klubu, w konkurencji kata - Michał Ciechanowski, który tym razem zakończył rywalizację z brązowym medalem. 14 czerwca br. kilkuosobowa drużyna Koneckiego Klubu pojechała na podbój Wiednia, na Otwarte Mistrzostwa Austrii 2015. Był to ostatni start przez wakacjami i jak się okazało zaowocował wysokimi lokatami w ogólnej klasyfikacji, którą przedstawiamy poniżej:

Michał Ciechanowski - 2 miejsce w kata seniorów

Oliwia Małecka - 3 miejsce w kata dziewcząt, rocznik 2003-2004

Karolina Kozielska - 3 miejsce w kumite kadetek + 55 kg

Marek Suder - 3 miejsce w kumite seniorów + 35 lat.

Olgierd Kozielski - 4 miejsce w kata chłopców, rocznik 2003-2004

Teraz przed zawodnikami egzamin na stopnie kyu .20 czerwca  poprowadzi go sensei Mariusz Mazur z Warszawy - Branch Chief WKO NPO. Shinkyokushinkai.