niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

17 czerwca 2019 r. w Filharmonii Świętokrzyskiej nagrodzono i wyróżniono jednostki samorządowe biorące udział w programie „Bezpieczne Świętokrzyskie”, gdzie Powiat Konecki zajął 6 miejsce. Program, którego celem jest dbałość o bezpieczeństwo obywateli, realizowany jest już od 20 lat. Wyróżnienia w tegorocznej edycji otrzymały również gminy: Stąporków i Ruda Maleniecka. Powiat Konecki reprezentował, w tym dniu naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego - Wiesław Basiak.

W kolekcji Starostwa Powiatowego znajduje się już 11 takich statuetek. Powiat Konecki we współzawodnictwie „Bezpieczne Świętokrzyskie”, na przestrzeni 20 lat, zajął w województwie świętokrzyskim 2 miejsce po powiecie Starachowickim, za co w dowód uznania otrzymał okolicznościowy grawerton.

„Nie jest, to pierwszy raz, gdy nasz powiat został nagrodzony tą zaszczytną nagrodą i na pewno nieraz jeszcze na nią zasłużymy” - podkreślał koordynator projektu „Bezpieczne Świętokrzyskie” – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego - Wiesław Basiak – jednocześnie dziękując wszystkim którzy na przestrzeni lat przyczynili się do zachowania i poprawy bezpieczeństwa na terenie Powiatu Koneckiego.