niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W powiatowych eliminacjach Turnieju w Ruchu Drogowym - „Kręci Mnie Bezpieczeństwo”, które w tym roku odbyły się w Szkole Podstawowej w Radoszycach, bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli, którzy w obu grupach wiekowych nie dali szans swoim koleżankom i kolegom. W rywalizacji udział wzięło blisko 100 uczestników w 2 kategoriach wiekowych.

Dla konkursowiczów przygotowano test składający się z 25 pytań, dając do wyboru 3 warianty odpowiedzi, z których tylko jedna była poprawna. Ze względu na niesprzyjającą aurę organizatorzy zrezygnowali z konkurencji praktycznej jazdy na rowerze. Drugi etap rywalizacji polegał na wykazaniu się wiedzą i umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało jury w składzie: naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Końskich - podinsp. Grzegorz Michorek, konecką drogówkę reprezentowali: asp. sztab. - Marcin Wąsik oraz podkom. Sylwia Sobczyńska, którym towarzyszył - st. sierż - Piotr Przygodzki. Wiedzę z umiejętności ratowania życia ludzkiego sprawdzał - Marcin Pytlos– ratownik medyczny. Władze samorządu powiatowego, w imieniu pełniącego funkcje starosty koneckiego – Grzegorza Pieca, reprezentował Wiesław Basiak – naczelnik Wydziału Zarzadzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Końskich. Władze MiG Radoszyce reprezentował: Michał Pękala – burmistrz, któremu towarzyszyła Ewelina Ptak z miejscowej szkoły. W konkursie udział wzięli uczniowie reprezentujący następujące placówki: z Dziebałtowa, z Kłucka, z Modliszewic, ze Stadnickiej Woli, dwóch szkół ze Stąporkowa, z Radoszyc, z Końskich (SP 1), z Królewca, z Rudy Malenieckiej, z Miedzierzy, z Wólki, z Pilczycy, z Pomykowa, z Wilczkowic, oraz z Fałkowa.

„Drodzy konkursowicze, życzę Wam wszystkim, aby po dzisiejszych zmaganiach wasza wiedza i rozsądek pozwoliły na właściwe i przemyślane decyzje nie tylko na drodze, ale i w Waszym codziennym życiu” – podkreślał w imieniu starosty koneckiego – Wiesław Basiak. Poniżej podajemy skład obu zwycięskich drużyn z Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli: Aleksandra Gardulska, Michał Białecki, Michał Szmit i Zuzanna Wąsik oraz Alicja Woźniak Adam Kowalczyk i Maciej Kotlarski. Opiekunem drużyn była Justyna Soja – Sadowska. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy.

Opracował: Paweł Kubiak