niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Marian Panek, sportowiec z krwi i kości, człowiek legenda, wybitny trener, nie tylko dla koneckiego szczypiorniaka, z pewnością zasługuje na wieczną pamięć i szacunek, zarówno środowiska sportowego, jak i kibiców. Dlatego też pamiętając o ogromnym poświeceniu i zamiłowaniu do piłki ręcznej śp. Mariana Panka, od 3 lat organizowany jest specjalny Memoriał poświęcony temu wspaniałemu trenerowi.

W sobotnim turnieju, rozegranym na hali sportowej przy ulicy kpt. Stoińskiego, udział wzięły drużyny reprezentujące szczypiorniaki: z Końskich, Kielc i Łodzi. Zgromadzonych gości i przybyłych sportowców przywitał prezes KSSPR w Końskich – Piotr Bocheński, a oficjalnego otwarcia dokonała żona śp. Mariana Panka – Alina Panek. Władze samorządowe reprezentowali: pełniący funkcje Starosty Koneckiego - Grzegorz Piec oraz Burmistrz MiG w Końskich – Krzysztof Obratański.

„Życzę, aby dzisiejsza rywalizacja przebiegała w duchu fair play, dostarczając jednocześnie kibicom wielu wrażeń sportowych” - podkreślał Grzegorz Piec – pełniący funkcje Starosty Koneckiego.

„Piłką ręczną mój mąż interesował się od najmłodszych lat, dlatego mogę z całą pewnością powiedzieć, że poświęcał jej niemal cały swój czas, często nawet więcej niż rodzinie. Był prawdziwym sportowcem i pasjonatem tej dyscypliny sportu. Cieszę się, że ten Memoriał jest organizowany. Jest mi bardzo miło” - podkreślała żona zmarłego trenera – Alina Panek.

„Ciągle pamiętamy o Marianie. Był postacią, z którą każdy kto miał do czynienia z koneckim szczypiorniakiem, pamięta. Właściwie Marian „zamieszkał” na hali. To wychowawca wielu zawodników, obecnie jeszcze grających, reprezentantów Polski również. Tak, można powiedzieć o nim, że był człowiekiem, który poświecił piłce ręcznej całe swoje życie” - przypominał nam w swym wystąpieniu Wojciech Jasnos – członek Zarządu, wiceprezes KSSPR w Końskich.

W Memoriale zagrali: KSSPR Końskie, Vive Kielce oraz Anilana Łódź. W systemie gry, każdy z każdym, pierwsze miejsce wywalczyło Vive Kielce, drugie miejsce zajęli gospodarze z KSSPR w Końskich, a na trzecim stopniu pudła stanęli szczypiorniści z Anilany Łódź. W Memoriale wyróżniono: najlepszego zawodnika, którym wybrano - Krystiana Jurasika z Vive Kielce, najlepszym bramkarzem okazał się Aleksander Erend z Anilany Łódź, a najskuteczniejszym strzelcem został Igor Jachimowski z KSSPR Końskie. Nagrody dla najlepszej drużyny Memoriału w imieniu Starosty Koneckiego wręczał Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich.