niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W ZSP Nr 3 w Końskich odbył się IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie, Prawie i Regionie. W Konkursie udział brali  uczniowie Szkół Gimnazjalnych Powiatu Koneckiego. Starostę koneckiego – Bogdana Sobonia  reprezentował naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia - Krzysztof Stachera, który zabierając głos podkreślił, że Konkurs ten jest jednym  z najciekawszych, jakie rozgrywają się w Powiecie Koneckim. Konkurs otworzyła Jolanta Gregorczyk - dyrektor ZSP Nr 3 w Końskich.

 

„Zaszczytem jest posiadać wiedzę o tej dużej i o tej małej Ojczyźnie” - podkreślała dyrektor ZSP Nr 3 w Końskich. Konkurs  podzielono na III rundy. Pierwsza z nich dotyczyła wiedzy o społeczeństwie, druga wiedzy o prawie, natomiast trzecia wiedzy o regionie, a prowadzili go uczniowie klasy III TG: Marta Mastalerz i Kamil Skiba. Na pytania odpowiadały dwuosobowe drużyny - reprezentujące poszczególne gimnazja. W IV edycji Konkursu wzięły udział zespoły z następujących  Gimnazjów:

Gimnazjum w Fałkowie,

Gimnazjum w Gowarczowie,

Gimnazjum Nr 1 w Końskich,

Gimnazjum w Miedzierzy,

Gimnazjum w Radoszycach,

Gimnazjum w Rogowie,

Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej,

Gimnazjum w Stadnickiej Woli.

            W tym roku do rywalizacji stanęła rekordowa liczba 13 zespołów. Uczestnicy wykazali się merytoryczną, ponadprzeciętną wiedzą, co dodatkowo stwarzało  rywalizację jeszcze bardziej zaciętą. W związku z tym konieczne były, aż dwie dogrywki. O miejsca I i II walczyły Gimnazja z Rudy Malenieckiej i Radoszyc, natomiast o miejsce III Gimnazja z Miedzierzy i Rogowa. Po dogrywce zwyciężyła drużyna z Rudy Malenieckiej. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Radoszyc, a trzecie Gimnazjum z Rogowa. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy za udział w Konkursie, natomiast laureatom wręczono  atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci akcesoriów komputerowych, które zostały ufundowane przez Bogdana Sobonia – starostę koneckiego. Uczniów do Konkursu przygotowywali następujący nauczyciele: Jolanta Binkowska, Anna Dziubińska, Alina Gwardecka, Katarzyna Krzysztoporska, Jolanta Sobczyńska, Tomasz Stanek, Maria Szafrańska, oraz Edyta Wydra. Osobami odpowiedzialnymi i jednocześnie organizatorkami Konkursu były: Agnieszka Andrychiewicz i Agnieszka Lipska.