niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

Uczniowie ZSP nr 3 w Końskich zaprezentowali mieszkańcom oraz pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Końskich montaż poetycko - muzyczny z okazji 100 - lecia niepodległości Polski. Gośćmi honorowymi byli: Starosta Konecki Pan Bogdan Soboń, członek Zarządu Powiatu Koneckiego - Pani Dorota Duda oraz Dyrektor ZSP nr 3 w Końskich - Pani Beata Fidor.

Uczniowie koneckiego „Ekonomika” gościli w Domu Pomocy Społecznej w Końskich, gdzie zaprezentowali przedstawienie patriotyczne „Polska droga do niepodległości”. Program składał się z tematycznych wierszy oraz pieśni. Oprawa muzyczna nawiązywała do historii zaborów i walk o niepodległość ojczyzny. Uczniowie przedstawili również współczesne pieśni patriotyczne.

Program spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Zgromadzeni wraz z młodzieżą śpiewali pieśni patriotyczne.

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Końskich - Pani Barbara Krawczyk podziękowała za „Piękny i nastrojowy występ”, podkreśliła, że dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej takie inicjatywy są szczególnie ważne, ponieważ na co dzień nie mają możliwości uczestniczenia w życiu kulturalnym. Obdarowała młodzież koszem słodyczy, a nauczycielom - opiekunom wręczyła pisemne podziękowania.

Po programie głos zabrali Pan Starosta Bogdan Soboń oraz Pani Dorota Duda. Oboje zwrócili uwagę na to, że walki o niepodległość ojczyzny toczyły się również w Górach Świętokrzyskich i że dobrze się stało, że program dotyczył też tego faktu. Pani Dyrektor Beata Fidor podziękowała gościom ze Starostwa Powiatowego za obecność, a Pani Barbarze Krawczyk oraz mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej za zaproszenie i serdeczne przyjęcie. Nie szczędziła też ciepłych słów w stosunku do uczniów - aktorów ZSP nr 3 w Końskich.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie:

Klasa III AH:

Grabarczyk Kornelia

Grzybińska Aleksandra

Mijas Agata

Pakuła Bartłomiej

Resiak Adam

Świtoń Sylwia

Wierzbowska Jeasica

Klasa II TG

Bednarz Jakub

Deszczyńska Dominika

Kuleta Patrycja

Makuch Roksana

I TGH

Biały Beata

Grochowska Adrianna.

Program przygotowany został według scenariusza i pod kierunkiem: Pani profesor Agnieszki Lipskiej oraz Pani profesor Jolanty Durlik.