niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W Szkole Podstawowej w Fałkowie odbyły się Powiatowe Eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu koneckiego. Zwycięzcy tego etapu będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim. Turniej rozpoczęto o godz. 9:00, a organizatorem tego wydarzenia jest Polski Związek Motorowy oraz Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, MSWiA, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz WORD wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

W tym roku do Turnieju przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach, Fałkowie, Stadnickiej Woli, Wólki oraz Rudy Malenieckiej, ale także gimnazjaliści z Fałkowa, Rudy Malenieckiej , Stadnickiej Woli i Niekłania. Uczestnicy Turnieju musieli zmierzyć się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi, a nad prawidłowością ich przebiegu czuwał naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Grzegorz Michorek oraz asp. Marcin Wąsik i mł. asp. Łukasz Morka. Rywalizacja była bardzo wyrównana, jednak do kolejnego etapu zakwalifikowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radoszycach i gimnazjaliści ze Stadnickiej Woli. Teraz to oni będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim. Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Koneckiego – Bogdana Sobonia.

„Gratuluję formy, umiejętności i sprawności. Mam jednocześnie nadzieję, że również przywieziecie bardzo dobre wyniki po eliminacjach wojewódzkich” - mówiła Dorota Duda – członkini Zarządu Powiatu Koneckiego, której w tym dniu towarzyszył Wiesław Basiak – naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Końskich.