niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie im. Cezarego Chlebowskiego 9 maja 2018 r. odbył się XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK. Jak co roku wielu bibliotekarzy z powiatu koneckiego spotkało się, by wspólnie świętować. Dyrektor Dariusz Kowalczyk w swoim wystąpieniu powitał zebranych i podziękował za zaangażowanie w codzienną pracę – niełatwą, bo przecież biblioteka we współczesnym świecie musi rywalizować z mediami, kinem, Internetem. Ale to właśnie od pracowników bibliotek, kochających swój zawód, zależy sukces czytelnictwa i zainteresowanie dzieci i młodzieży książką.

 

Wszyscy z uwagą obejrzeli prezentację pod tytułem: "Infrastruktura bibliotek publicznych w powiecie koneckim", zaprezentowaną przez Dariusza Kowalczyka, dyrektora BPMiG Końskie. Następnie odbyło się spotkanie z Pelagią Borowską i promocja jej najnowszej powieści pt. "Jarzębinowe ścieżki", wydanej nakładem Wydawnictwa Biblioteki Publicznej w Końskich.

 

Duże zainteresowanie wzbudziła wystawa współorganizowana przez Stowarzyszenie Historyczne Pasja, autora strony www.konskie.org.pl, Muzeum Dewocjonaliów i Rzeczy Osobistych (Ostrów Mazowiecka) oraz prywatnych kolekcjonerów - "Medaliki i krzyżyki - wiara i historia w starych dewocjonaliach".

 

Życzenia dla pracowników bibliotek złożyli: Dorota Duda – członkini Zarządu Powiatu oraz Krzysztof Jasiński – wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie.