niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W szkole w Stadnickiej Woli 5 maja odbyło się spotkanie z marszałkiem senatu - Stanisławem Karczewskim, a uczestniczyli w nim mieszkańcy powiatu koneckiego, samorządowcy, jak i parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. „Niezwykle cenię sobie takie spotkania, które tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że są one potrzebne. Świadczą one także o wielkim zainteresowaniu sprawami Polski. Widzę jak Polacy z coraz większą troską podchodzą do spraw dotyczących naszej ojczyzny” - mówił marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski.

Obecni na spotkaniu dziennikarze ogólnopolskich stacji pytali marszałka przede wszystkim o reakcje na sprawę związaną z możliwością usunięcia z przestrzeni publicznej Pomnika Katyńskiego w Stanach Zjednoczonych, sprawę wywołaną przez burmistrza Jersey. Natomiast wśród pytań mieszkańców powiatu koneckiego nie zabrakło tych dotyczących modelu, czy kierunku rozwoju małych miast i miasteczek, problematyki zarządzania i finansowania dróg lokalnych, osób niepełnosprawnych, czy tych dotyczących referendum konstytucyjnego i jubileuszowych obchodów niepodległościowych.

W spotkaniu uczestniczył wicestarosta konecki Andrzej Marek Lenart, który wręczył marszałkowi publikację pt. „KOŃSKIE Zarys Dziejów”.