niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W dniach 17 - 19 kwietnia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 był gospodarzem XIX Turnieju Piłki Nożnej i Puchar Starosty Koneckiego. Zawody, które tradycyjnie odbywały się na stadionie OSiR w Końskich, otworzyli naczelnik Wydziału Oświaty i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Końskich, Krzysztof Stachera, dyrektor ZSP 2 Jan Rybiński oraz przedstawicielka Starostwa Powiatowego - Sylwia Armada.

We wtorek i środę (17 i 18 kwietnia) reprezentacje szkół Ponadgimnazjalnych z terenu powiatu koneckiego, czyli I LO, II LO, ZSP 1, ZSP 2, ZSP 3, ZSP Stąporków oraz ZDZ rozegrały eliminacje w systemie każdy z każdym, w losowo wybranych dwóch grupach.

 Wyniki rozgrywek w grupie A:

1. II LO – ZDZ (1: 0)

2. ZDZ – ZSP 2 (1:2)

3. II LO – ZSP 2 ( 2:0)

 

Wyniki rozgrywek w grupie B:

1. ZSP 1 – I LO (2:1)

2. ZSP 3 – ZSP Stąporków (3:5)

3. ZSP 1 – ZSP 3 (2:0)

4. ILO – ZSP Stąporków (4:1)

5. ZSP 1 – ZSP Stąporków (6:0)

6. I LO – ZSP 3 (3:2)

Z grupy A awansowały drużyny II LO i ZSP 2, z grupy B - ZSP 1 oraz I LO.

Po rozegraniu meczów półfinałowych: ZSP 1 – ZSP 2 (6:0) oraz I LO – II LO (3:1) w finale walczyły o pierwsze miejsce reprezentacje ZSP 1 - I LO (2:1) oraz o trzecią lokatę II LO - ZSP 2 (0:5).

Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Na drugiej pozycji uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące, na trzeciej – II Liceum Ogólnokształcące, a na czwartej – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Mecze sędziowali Mateusz Mendygrał i Michał Pilarski.

Zwycięzcy odebrali dyplomy, puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Końskich z rąk dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Jana Rybińskiego i naczelnika WOiPS, Krzysztofa Stachery.

W organizację zawodów zaangażowali się nauczyciele wychowania fizycznego ZSP nr 2: Mirosława Kozak oraz panowie Artur Ciszek i Sławomir Ferencz.

Opracowała: Małgorzata Makuch