niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

 

Kopciuszek, księżniczki, królewny, a nawet diabolina, to właśnie te postacie z bajek były główną inspiracją młodych adeptek fryzjerstwa, które swe umiejętności zaprezentowały nam na V Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerstwa, zorganizowanym w ZSP Nr 2 w Końskich. „W dzisiejszych zmaganiach konkursowych mamy przyjemność obserwować 12 uczennic fryzjerstwa ze szkół ponadgimnazjalnych, które przyjechały do nas z Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego, Starachowic, Suchedniowa, Kielc i oczywiście z Końskich” - mówił dyrektor Jan Rybiński.

 

 

Konkurs rozstrzygano pod hasłem: „Postacie z Bajek – Fryzura, Makijaż i Strój”. W dwóch pomieszczeniach jednocześnie rywalizowało 6 uczennic fryzjerstwa które w ciągu w 60 minut, regulaminowego czasu konkursowego, tworzyły dzieła na głowach swoich koleżanek. Starostę koneckiego, który objął honorowy patronat nad konkursem, w tym dniu reprezentowała Dorota Duda – członek Zarządu Powiatu. „Zarówno myśl przewodnia konkursu, jak i umiejętności jego uczestniczek potwierdzają nie tylko ciężką, odpowiedzialną pracę, ale także zmysł artystyczny, którym bez wątpienia obdarzone są konkursowiczki” - podkreślała Dorota Duda.

 

Efekt końcowy oceniało Jury w następującym składzie: Dorota Duda, Beata Napierała, Monika Jedynak, Iwona Poszalska, Janusz Martynowski i Andrzej Pejas. Pierwsze miejsce wywalczyła Marta Biedrowska z ZSP Nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim, drugą lokatę zajęła Aleksandra Cukrowska z ZSP Nr 1 w Opocznie, natomiast trzecie miejsce należało do Donaty Skóry z ZS im. H. Sienkiewicza w Suchedniowie. Jury postanowiło również wyróżnić następujące uczestniczki konkursu wśród których znalazły się: Patrycja Dukat z ZSP Nr 2 w Końskich i Klaudia Kucak z ŚCK „Uniwerek” w Kielcach, Anna Lasek z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Starachowicach oraz Aleksandra Czajka z ZSP nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim.