niepelnosprawi.konecki.powiat.pl

W dniach 21 – 23 kwietnia br. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Końskich wraz ze Starostwem Powiatowym w Końskich zorganizował Powiatowy Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Koneckiego – Bogdana Sobonia. We wtorek i środę odbyły się eliminacje w grupach, a w czwartek mecze półfinałowe i finałowe. Uczestniczyły w nich zespoły ze Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Drużyny ubiegłorocznych finalistów zostały rozstawione w różnych grupach, ich losowanie odbyło się 26 marca. W grupie A znalazły się: ZSP Nr 2 (gospodarze), ZSP Stąporków, ZSP Nr 1, II LO, a w grupie B – ZSP Nr 3, ZDZ oraz I LO.

Eliminacje rozegrane w systemie „każdy z każdym” wyłoniły zwycięzców w grupach, którzy walczyli o miejsca 1- 4. Wszystkie mecze rozegrane zostały na stadionie OSiR przy ulicy Południowej w Końskich, a sędziowali - Rafał Michalski i Lech Sorbian. Tytuł Mistrzów Powiatu Koneckiego 2015, zdobyła drużyna II LO, pokonując zespół koneckiego „Mechanika” (II miejsce) o dwa punkty (3:1). Trzecią drużyną została reprezentacja ZSP Nr 3, która w meczu finałowym pokonała ZDZ (3:1). W tym roku zostały również przyznane nagrody specjalne. Statuetkę dla najlepszego napastnika otrzymał Aleks Kuśmierczyk (II LO), najlepszym bramkarzem okazał się natomiast Mateusz Sidor (ZSP 3), a obrońcą Krystian Rudnik (ZSP 1). Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Końskich. Organizacją turnieju zajmowali się nauczyciele wychowania fizycznego z ZSP Nr 2: Artur Ciszek i Sławomir Ferencz. W imieniu Bogdana Sobonia – Starosty Koneckiego nagrody zwycięzcom Turnieju wręczali: Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich, oraz Jan Rybiński – dyrektor ZSP Nr 2 w Końskich.